Pokud se podaří získat zamýšlený počet dárků, dostane podle pořadatelů vánoční nadílku každé páté dítě ohrožené chudobou. V Česku je jich v současné době zhruba 250 tisíc.

Bezprostředně po skončení sbírky 4. prosince budou krabice rozdány přímo do ohrožených rodin, kde je děti najdou pod vánočním stromečkem a zažijí tak radostný pocit obdarovaných.

Stejně jako v minulých letech se i letos zatím sešel znatelně menší počet dárků pro chlapce než pro dívky. „Poptávka dárků pro chudé chlapce je však, přesně naopak, vyšší než u dívek,“ uvedla Zdeňka Sobotová, manažerka sbírky Krabice od bot. Případní dárci mají pamatovat zejména na chlapce ve věku nad 10 let.

Desítky sběrných míst 

Podrobnosti zájemci najdou na webu sbírky Krabice od bot.

Krabice lze darovat na více než 150 sběrných místech rozmístěných po celé ČR. Nejvíce z poptávaných dárků v tuto chvíli chybí v Ústeckém a Středočeském kraji.

Spolu s Krabicí od bot běží i sbírka Krabice on-line, prostřednictvím které lze podpořit děti a rodiny ohrožené chudobou finančně, on-line převodem. Z výtěžku Krabice on-line Diakonie podporuje dlouhodobé projekty zaměřené na doučování, motivaci a podporu znevýhodněných dětí.