S tímto „verdiktem“ odjížděli od ministra dopravy Vladimíra Kremlíka náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka a primátor Ostravy Tomáš Macura. Přesto zástupci regionu vnímali jednání na ministerstvu pozitivně.

„Dohodli jsme se na dalším jednání v dubnu příštího roku,“ shrnul Jakub Unucka s tím, že v otázce zrušení poplatku stále vidí světlo na konci tunelu.

„Na Frýdecko-Místecku se na zpoplatněném úseku neustále pohybují silničáři, takže silnice ani nemá parametry dálnice, a tedy nevidíme důvod proč by za ni řidiči měli platit. Obávali jsme se, že i proto se ministr bude chtít k tématu vrátit až posléze, ale překvapil nás a máme příslib, že se tématu budeme v novém roce znovu věnovat,“ vysvětlil Unucka.

Dá se tedy očekávat, že zvažovaná blokáda obcí podél dálnice na svých okresních silnicích se přinejmenším odkládá. Pro pravidelné řidiče i lidi přejíždějící po dálnici z Frýdku-Místku do obchodní zóny u Hrabové jednou za čas se ale pro příští rok nic nezmění. Chcete dálnici využít? Zaplaťte 1500 korun za dálniční známku – nebo její poměrnou část na kratší dobu.