„Pokračovat tu bude jen úsek náhradních dílů a vývoje, což by mělo podle mého odhadu zajišťovat pouze kolem sedmdesáti lidí,“ doplnil Ladislav Bělohlav. Výrobce kabelových svazků pro automobilový průmysl přitom ještě v roce 2007 zaměstnával tři a půl tisíce lidí a patřil k největším podnikům v regionu. Dnes jich zde pracuje necelá polovina.

Výroba do Rumunska

„Od začátku roku propustili dalších víc než tři sta šedesát lidí, protože se nepodařilo sehnat nové zakázky. V červnu jsme přestali vyrábět pro Audi a muselo odejít sto třicet zaměstnanců, o měsíc později jsme ukončili zakázku pro BMW a šlo dalších pětaosmdesát. Navíc chce vedení firmy přesunout výrobu do levnějšího Rumunska,“ řekl Ladislav Bělohlav.

Jako reakci na postup společnosti zorganizovali odboráři protestní mítink před branami podniku. Na něm několik stovek zaměstnanců ranní a noční směny demonstrovalo svůj požadavek na vyšší odstupné. O jeho výši vyjednávají odboráři s vedením firmy od července. „Firma chce generovat ještě vyšší zisk, ale v zahraničí. Požadujeme, aby část tohoto zisku dala formou vyššího odstupného. Ctí každé velké firmy by měl být sociálně zodpovědný přístup a to Delphi Elektric nepředvádí,“ řekl místopředseda základní organizace OS KOVO Jaroslav Souček.

Od 10 do 24 platů jako odstupné

V současnosti dostávají propuštění odstupné podle zákona a pohybuje se od 1 do 4 násobku platu. „S tím nesouhlasíme. Požadujeme, aby propuštění zaměstnanci dostali podle odpracovaných let od deseti do čtyřiadvaceti průměrných platů jako odstupné,“ upřesnil Ladislav Bělohlav. Po protestním mítinku proběhlo další kolo vyjednávání mezi odboráři a vedením firmy o výši odstupného. „Došlo k určitému posunu ze strany vedení, ale jejich nabídka je pro nás stále neakceptovatelná. Neshodli jsme se, a proto se obrátíme na rozhodce. Pokud ani poté nedojde k žádné dohodě vyhlásíme stávku. K ní se plánuje připojit osmdesát procent všech zaměstnanců,“ oznámil Ladislav Bělohlav.

Že Delphi Packard v České Lípě prakticky skončí, rozlobilo starostku Hanu Moudrou, kterou vedení firmy o svém úmyslu informovalo rovněž v pondělí. „O omezení výroby a odchodu čtyři sta zaměstnanců jsme věděli. Taková situace by byla řešitelná. Ale to, že propustí dalších zhruba sedm set lidí je velmi závažná zpráva pro celý region, který se dlouhodobě potýká s nezaměstnaností,“ komentovala situaci Hana Moudrá. Ta považuje za neseriozní, že vedení firmy o svém postupu včas neinformovalo radnici. „Požadavkům zaměstnanců, kteří bojují za vyšší odstupné, rozumím, ale jako starostku mne v tuto chvíli mnohem více zajímá, aby pro tyto lidi byla nová práce,“ dodala Hana Moudrá.

Propouštění bude postupné

Hranice nezaměstnanosti se na Českolipsku dlouhodobě pohybuje kolem 12 procent. Podle Marcely Ottové, vedoucí oddělení trhu práce z českolipského Úřadu práce, společnost Delphi Packard avizuje, že v současnosti zaměstnává na sedmnáct stovek lidí. „Z nich by mělo začít od září postupně odcházet patnáct set. Jejich postupné propouštění alespoň částečně sníží dopady na vzrůst nezaměstnanosti v regionu. Pokud by je totiž firma propustila jednorázově, okamžitě by hranice nezaměstnanosti vyskočila přes patnáct procent,“ řekla Marcela Ottová.

Úřad práce v současnosti nabízí na 600 volných pracovních míst a například českolipská pobočka koncernu Johnsons Controls hledá k okamžitému obsazení 250 lidí na obsazení pozic šiček. „Je to samozřejmě nepoměr mezi nabídkou a poptávkou. Na druhou stranu jsme ale úspěšní v umisťování nezaměstnaných v rámci programu Restart pro Českolipsko, který právě běží. V každém případě je nová situace kolem Delphi Packard signálem k tomu, abychom na ni rychle reagovali a hledali ještě další řešení ve prospěch propuštěných lidí,“ dodala Marcela Ottová.

Delphi Packard Electric Česká republika vznikla v roce 1993 a je součástí světové skupiny dodávající automobilové systémy a komponenty Delphi Automotive Systems se sídlem v USA. Patří k největším zaměstnavatelům na Českolipsku. V roce 2007 podle výroční zprávy uskutečnila zakázky za 5,22 miliardy korun. Hospodaření skončilo ziskem přes 260 milionů korun. Postupně ale začaly tržby i stavy zaměstnanců klesat. V roce 2008 už podnik zaměstnával jen 3000 lidí a tržby klesly o čtvrtinu na 3,93 miliardy korun. Hospodaření skončilo stomilionovým ziskem. Loňské hospodaření zatím není k dispozici.