Celkové tržby v tomto čtvrtletí vzrostly o 12 procent na 14,3 miliardy dolarů (326, 7 miliardy korun). To je více než odhadovali analytici, kteří hovořili o 1,31 dolaru na akcii při tržbách 13,81 miliardy dolarů. Čtvrté finanční čtvrtletí skončilo v září. Čistý zisk bez započítání mimořádných položek dosáhl 1,48 dolaru na akcii.

Disney nadále sklízí úspěch za povedený nákup komiksového nakladatelství Marvel. Velký úspěch zaznamenaly zejména disneyovské komiksovky Black Panther, Ant-Man a Wasp a také nejnovější pokračování ságy Avengers s podtitulem Infinity War.

Seriál ze světa Hvězdných válek

Předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Bob Iger rovněž představil plány dalšího směřování mediální společnosti. Novou vlajkovou lodí pak má být nový seriál, který se bude odehrávat ve světě Hvězdných válek. Ten určený pro její připravovanou streamovací službu Disney+, jejíž provoz by měl být zahájen koncem příštího roku. Děj seriálu bude předcházet událostem z filmu Rogue One: Star Wars Story.

The Walt Disney Company získala akvizicí například legendární seriál Simpsonovi
Boj o Simpsonovy či American Horror Story je u konce, vyhrál Walt Disney

Walt Disney rovněž pracuje na sériálu, který vychází z marvelovského příběhu o Thorovi, přičemž hlavní postavou zde tentokrát bude jeho bratr Loki. Toho v předchozích třech filmech ztvárnil Tom Hiddlestone. I tento seriál bude ke zhlédnutí na Disney+.

Stále se rozvíjející trh

Firma tím reaguje na stále se rozvíjející trh se streamovacími službami, které poskytuje například společnost Netflix, Alphabet od Googlu a další. V současné době totiž dochází k masivnímu přesunu diváků z kin a od kabelové televize právě k internetu a streamovacín službám. Disney+ bude vysílat filmy a televizní pořady určené pro celou rodinu.

Avengers: Infinity War.
Disney drtí konkurenci, víc než obvykle. Zlatým dolem jsou Avengers

Už v dubnu Walt Disney spustila službu ESPN+ zaměřenou na vysílání sportu přes internet. Později navíc oznámila, že od příštího roku přestane dodávat Netflixu svoje filmy. Ve službě tak nebudou ke shlédnutí například populární komiksové filmy od Marvelu, jako jsou Avengers, nebo Hvězdné války.

Disney si také již brzy upevní svou pozici v zábavním průmyslu. Kupuje totiž společnost společnost 21st Century Fox, která je jednou z nejsilnějších mediálních firem na světě a zaplatí za ni 71,3 miliardy dolarů. Nákupem 21st Century Fox také získává 30procentní podíl ve streamovací službě Hulu, která konkuruje Netflixu.