Zatímco v Česku lyžařská sezóna pořádně nezačala, v zahraničí už nedočkaví sjezdaři zkoušejí první sníh. Kartička české zdravotní pojišťovny sice zajistí v EU právo na ošetření, ceny jednotlivých zdravotnických úkonů mohou být však nepříjemným překvapením.

„Mezi nejčastější zimní úrazy patří poranění horních končetin (průměrně v přepočtu za 24 700 korun), poranění měkkých tkání kolene (asi 23 500 korun) a pohmožděniny a odřeniny (asi 11 000 korun). Jde ale pouze o průměrné náklady za ošetření. Ceny urgentních ortopedických operací se pohybují kolem 10 000 eur,“ uvádí vedoucí cestovního pojištění Jana Slavíková.

Během zimních měsíců se ale však klientům Allianz pojišťovny nevyhýbají ani virózy a nachlazení. U zánětu sluchovodu se průměrné náklady vyšplhají na 11 000 korun, bolesti zubů přibližně na 10 000 korun a ostatní virová a bakteriální onemocnění se pohybují okolo 9 200 korun.

V průběhu zimní sezóny od ledna do března 2016 Allianz pojišťovna zorganizovala celkem 48 repatriací klientů do České republiky. Stále populárnější jsou v zimních měsících také exotické destinace, kde se lidé setkávají nejen s různými zraněními, ale často také se zažívacími potížemi.