„Investice do našich zaměstnanců je pro Tesco dlouhodobě klíčová. Jsem rád, že nám dobré výsledky naší společnosti za minulý finanční rok umožní i nadále navyšovat mzdy. Oproti předcházejícím rokům bude letošní investovaný objem prostředků do mezd zaměstnanců našich obchodů historicky nejvyšší, řekl Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel čeké pobočky Tesca.

Ta je s více než 11 tisíci zaměstnanců jedním z největších soukromých zaměstnavatelů v České republice.

Tesco si od tohoto kroku slibuje, že se mu bude i nadále dařit vytvářet motivační prostředí nejen pro stávající zaměstnance, ale podaří se mu přitáhnout i nové. V tomto ohledu to však bude mít těžké.

Od 1. června zvýšil nástupní mzdu zaměstnanců na provozních pozicích na prodejnách, v logistice a masozávodu o 26 procent Kaufland. O března už přidal zaměstnancům o dvacet procent Lidl a o sedm procent Penny.

S navýšením mezd ze strany Tesca jsou přitom spokojeny i odbory, které přistoupily na uzavření dvouleté kolektivní smlouvy. 

„Vyjednaný výsledek je více než uspokojivý, podařilo se nejen docílit zásadního navýšení základních mezd, ale i v rámci balíčku benefitů, které jsou zachovány, došlo i k jejich rozšíření,“ uvedli za vyjednávací tým shodně Milan Matušík a Ivan Předinský, zástupci odborových organizací při Tesco Stores ČR a.s.