Americká technologická společnost Apple dodala do Česka další zásilku nových tabletů iPad 2. Ani druhá dodávka však nedokázala uspokojit všechny tuzemské zájemce. Větší zásilku iPadů čekají prodejci příští týden.

Podle Tomáše Kučery ze společnosti Electro World došlé kusy dokázaly uspokojit jen asi desetinu objednávek. „Dorazila k nám menší dodávka, která nic neřešila. Máme stovky předobjednávek, blížíme se tisíci. V první polovině příštího týdne dostaneme větší dodávku, která by mohla vylepšit dostupnost na našich obchodech,“ řekl.

iPad 2 se v Česku a dalších 24 zemích začal prodávat před týdnem. Ve většině prodejen pěti tuzemských autorizovaných prodejců si tablety zájemci rozebrali do několika hodin po zahájení prodeje.

Zájem je vysoký

Zájem o iPad 2 je podle ředitelky prodejny iWorld Eleny Bačové vysoký. Do obchodu by dnes mělo dorazit 15 zařízení, ale jen od čtvrtka, kdy firma znovu spustila rezervace, přijala již 20 objednávek. „Současně chceme vyjít vstříc i prvním rezervacím, kde postupně obvoláváme zákazníky a zjišťujeme, zda jejich zájem trvá,“ dodala.

Cena základní verze iPadu 2 s připojením Wi-Fi a pamětí 16 GB v Česku začíná zhruba na 11.700 Kč. Nejlépe vybavená verze s 3G a 64 GB paměti vyjde na 19.500 Kč. iPad 2 má zcela novou konstrukci, která je o 33 procent tenčí a až o 15 procent lehčí než původní iPad. Přístroj disponuje novým dvoujádrovým procesorem Apple A5 a obsahuje dvě kamery. Výdrž baterií je až deset hodin.

V USA zahájil iPad 2 prodej před třemi týdny. První iPad, který se výrazně zasloužil o vytvoření nové kategorie počítačových tabletů, se objevil na trhu loni v dubnu. Tablety v současnosti nabízí většina velkých výrobců elektroniky. Většinou jsou vybaveny konkurenčním operačním systémem Android od americké firmy Google.

Čtěte také: Po iPadech se jen zaprášilo, Apple jich dodal málo