Čínská automobilka hodlá zvolit poměrně agresivní přístup. Firmě ze skupiny Zhejiang Geely Holding Group ale vlastně nic jiného nezbývá. Jakožto úplně nová značka bez historie musí udělat všechno pro to, aby přesvědčila potenciální kupce, že se nemusejí bát její vozy koupit.

Zdroj: Youtube

Jak přesně bude doživotní záruka vypadat a na co všechno se bude vztahovat, zatím není jasné.

Součástí poprodejních služeb ale má být také asistenční služba.

Kromě toho se automobilka chystá nabídnout různé internetové služby zdarma. Právě konektivita má totiž být jednou z předností modelů nové značky – její auta prý budou neustále připojena k internetu. Lynk & Co by však mělo také přijít s obecně nižšími cenami, než má konkurence.

Severní Korea, ilustrativní foto
Severokorejci: Jsme připraveni potopit americké lodě

PRVNÍ AUTO SE TESTUJE I V PRAZE

Jako první zamíří do prodeje SUV s prostým označením 01. Firma aktuálně na autosalonu v Šanghaji vystavuje jeho produkční verzi, která těží ze spolupráce s Volvem, jež skupině Geely také patří.

Auto tedy stojí na modulární platformě CMA, kterou Volvo navrhlo speciálně pro menší auta „čtyřicítkové řady". Očekávat tak můžeme nasazení známých motorů, kterými jsou 1,5litrový zážehový přeplňovaný tříválec a taktéž přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec.

Škoda Octavia Combi.
Nová Škoda Octavia dorazí v roce 2020, bude větší a prostornější. A co design?

Zajímavé je, že automobilka svoje SUV testuje také v Česku, nedávno byl totiž maskovaný prototyp přistižen v ulicích Prahy.
Lynk & Co 01 se začne prodávat v posledním čtvrtletí letošního roku, nejprve ale jen v Číně, do Evropy se dostane zřejmě až v roce 2019.