Projekt, za kterým stojí společnost Czech Brewing Company, zahrnuje kromě samotného pivovaru, i pekárnu, restauraci a hotel a 32 pokoji. Budova o rozloze 864 metrů čtverečných se přitom má stát nejen místem setkávání čechoamerické komunity, ale i pilířem celé české kultury v Texasu.

„Pivo má v České republice dlouhou bohatou historii a Pivovar ji chce sdílet ve Waco v Texasu. Mnohá města v Česku jsou pyšná na to, že vyrábějí svá vlastní místní piva v tom, co lze nazvat ‚řemeslným pivovarem‘. Pivovar Waco bude mít také restauraci, která nabídne evropskou/českou/texaskou kuchyni,“ uvádí podnik na svém facebooku.

Podle projektu bude Pivovar „vařit ležák českého typu při využití starých tradičních receptů a postupů". Varna i ocelové tanky, kde bude pivo uloženo, přitom budou viditelné pro návštěvníky.

Náklady na stavbu jsou vyčísleny na 8,6 milionu dolarů (194 milionů korun). Samotná radnice přitom již přislíbila podporu ve výši 1,6 milionu dolarů (36 milionů korun). Podle zprávy místního deníku Waco Tribune-Herald by měly stavební práce začít v únoru a hotovo má být již v letos v září.