Největší škrty ohlásila za posledních 24 hodin Praha: už v pondělí Ropid jako objednatel oznámil stopku pro část autobusových linek jezdících po 22. hodině, teď k nim přibyly i například železniční spoje.

V Praze končí dočasně školní linky 251 až 275, od pondělí pak nepojedou školní spoje na příměstských autobusových linkách PID, které jsou v jízdním řádu vyznačeny příslušnými poznámkami – jedná se zpravidla o spoje, které neměly být v provozu také 29. a 30. 10. 2020. Toto opatření platí po dobu zavřených základních škol.

Škrty se dotknou také plánovaných sezónních rekreačních vlaků, které provozují pro Prahu a Středočeský kraj České dráhy a KŽC doprava. Ty měly původně jezdit ještě dva víkendy. Jde o spojení typu Cyklohráček či Kokořínský rychlík nebo Posázavský motoráček.

Dočasně dojde také ke zrušení víkendového nočního rozjezdu ve 2:30 z Prahy do Středočeského kraje. Podrobné informace o aktuálních omezeních v systému Pražské integrované dopravy jsou na stránkách PID.

Od úterý 13. října platí povinnost ochrany nosu a úst nejen v dopravních prostředcích, ale také v prostoru zastávek povrchové dopravy, na nástupištích a v přístřešcích.

Omezení nastalo prakticky ve všech městech a krajích, některé dopravní podniky připravují prázdninový provoz.