Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dráhy na konci prázdnin posílí vlaky o 13 tisíc míst

Praha - České dráhy na konci prázdnin posílí vlaky o dodatečných 13.000 míst k sezení. Největší nápor dopravce čeká v neděli 2. září, kdy se bude většina lidí vracet z dovolených a kdy budou rychlíky i regionální vlaky posíleny o 9000 míst. V tiskové zprávě to dnes uvedly České dráhy. Posilové vozy budou zařazeny zejména na spojích mezi Prahou a Ostravou a Prahou a Českými Budějovicemi.

30.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Větší kapacitu budou mít podle Petra Pošty z tiskového odboru drah rychlíky spojující hlavní město s většinou krajských měst a také mezi Olomoucí a Jeseníkem. Nejvíce posílených vlaků bude podle dopravce o tomto víkendu jezdit mezi Prahou a jižními Čechami, kde pod lipenskou přehradou probíhají závody mistrovství Evropy v raftingu a pravidelná výstava Země živitelka. Kvůli těmto závodům budou rovněž posíleny regionální spoje mezi Vyšším Brodem a Lipnem nad Vltavou a také vlaky v úseku mezi Zlatou Korunou a Českými Budějovicemi.

Přepravní kapacitu z Prahy do Bohumína rozšíří v neděli 2. září mimořádný rychlík, na kterém bude nasazená dvoupatrová souprava CityElefant. Tento spoj bude podle dopravce z pražského hlavního nádraží vyjíždět v 15:26 a do Bohumína přijede v 19:34. Posilové vozy se podle Českých drah dále objeví ve většině expresů a vlaků EC mezi Prahou a Žilinou, ale také ve vybraných vlacích EC mezi Prahou, Brnem, Bratislavou a Budapeští nebo mezi Bohumínem, Břeclaví a rakouským Villachem.

"Přestože dopravce posílí nejdůležitější spoje o dodatečné kapacity, lze jen doporučit, aby si cestující v těchto vytížených termínech místa ve vlacích dopředu rezervovali," uvedl Petr Pošta z tiskového odboru ČD.

Jízdní doklady a místenky si lidé mohou zakoupit na pevných pokladnách v předprodeji, v jízdenkových automatech ve větších stanicích, v internetovém obchodě Českých drah a na telefonním čísle 840 112 113, které patří kontaktnímu centru ČD.

Jízdní řád mimořádného rychlíku Praha hl.n. - Bohumín

stanice příjezd odjezd
Praha hl.n. 15:26
Praha-Libeň 15:32 15:33
Pardubice hl.n. 16:27 16:29
Česká Třebová 17:07 17:15
Zábřeh na Moravě 17:36 17:37
Olomouc hl.n. 18:02 18:04
Lipník nad Bečvou 18:26 18:27
Hranice na Moravě 18:36 18:38
Suchdol nad Odrou 18:51 18:57
Studénka 19:05 19:06
Ostrava-Svinov 19:16 19:18
Ostrava hl.n. 19:25 19:27
Bohumín 19:34

Zdroj: České dráhy

Autor: ČTK

30.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Irácká armáda vtrhla do Kirkuku.
17

Irácký Kurdistán pozastavil přípravu voleb, v oblasti sílí spory

Vteřiny dne

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

VIDEO: V Ostravě padl rekord. Tatrovka se vydrápala na kovové monstrum

/FOTOGALERIE/ Podívaná, z níž se tajil dech a běhal mráz po zádech, se ve středu odpoledne naskytla návštěvníkům Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze.

Miliardář Soros převedl většinu svého zbylého jmění na Fond otevřené společnosti

Investor George Soros převedl 18 miliard dolarů na jím založenou síť neziskových organizací Fond otevřené společnosti, která je podle mediálních ohlasů druhou největší filantropickou grantovou skupinou v USA. Částka představuje většinu odhadovaného Sorosova jmění.

Evropský soud: minimální výška coby podmínka pro přijetí k policii omezuje ženy

Požadování téže minimální výšky pro muže i ženy, ucházející se o práci u policie, je pro ženy diskriminující. Rozhodl o tom Soudní dvůr Evropské unie.

Merkelová začala jednat o budoucí německé vládě. Její pozice je oslabená

Německá kancléřka Angela Merkelová podnikla ve středu první zkusmé kroky k vytvoření nové spolkové vlády. Potenciálně obtížná jednání by měla vést ke vzniku národní koalice konzervativců (CDU/CSU), svobodných demokratů podporujících podnikání (FDP) a Zelených. Kancléřka má ale oslabenou pozici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení