Za oběd letos Češi zaplatí v průměru o pět korun více, než tomu bylo před rokem. Zatímco v první čtvrtině loňského roku průměrná útrata činila 102 koruny, letos ve stejném období to již bylo 107 korun.

Vyplývá to z Ticket Restaurant Card Indexu sestaveného z plateb více než 50 tisíc tuzemských zaměstnanců, kteří k úhradě obědů v restauracích používají elektronickou stravenkovou kartu Ticket Restaurant od společnosti Edenred. Statistiku každý měsíc tvoří cca 750 tisíc transakcí v restauracích všech tuzemských regionů.

Nejvíce platí za obědy lidé v Praze. Letos v březnu průměrná útrata poprvé dosáhla hranice 120 korun. „Druhým nejdražším městem je pak Brno s březnovými bezmála 114 korunami za jeden oběd. Do stokoruny se lidé naobědvají v restauracích již jen v Ostravě, Olomouci a Jihlavě," uvedl Jiří Brych z Ticket Restaurant Card.

Podle indexu začaly útraty Čechů za obědy postupně růst od loňského října v souvislosti se zdražováním některých potravin a dalších surovin. Výraznější nárůst nastal v prosinci, kdy vstoupila v platnost elektronická evidence tržeb v restauracích.

V lednu si lidé dopřáli novoroční půst a jejich útraty za obědy v restauracích se ve všech tuzemských regionech výrazně snížily. Od února ale průměrná útrata opět roste a v březnu v celorepublikovém průměru dosáhla 108 korun. „S ohledem na další růst cen potravin lze čekat, že se útraty lidí v restauracích budou dále zvyšovat," míní Brych.

Aktuální celorepublikový průměr se blíží k hranici státem uznaného stravného, na základě kterého lze vypočítat i nejvýhodnější hodnotu stravenky. Ta dnes činí 109 korun. Při této částce firma a zaměstnanec dosáhnou nejvyšší možné daňové výhody.

V praxi je ale hodnota denního příspěvku na stravování nižší. „U papírových stravenek je to 80 korun, u karty jsme na hranici 85 korun," vyčíslil Brych.

Firmy zvažují zvýšení příspěvků na stravování a tím i hodnoty stravenky pro své pracovníky. „Má to dva důvody. Ekonomice i firmám se daří a hledají cesty, jak se podělit o své úspěchy se zaměstnanci. Zvýšení denního příspěvku na stravování se nabízí jako velmi výhodná varianta. Navíc po dlouhých měsících rostou i spotřebitelské ceny a lze čekat, že se to promítne v dalším zvyšování cen jídel v restauracích," dodal Brych.