Nejenom Češi, ale i celý zbytek světa si po uplynulých dvanácti měsících může říci: prožili jsme rok finanční krize.

I když se na první pohled zdálo, že Česká republika bude zasažena jen okrajově, realita byla zcela jiná. Kvůli dlouhodobým problémům padly sklárny, na severu Moravy zkrachovala velká část textilního průmyslu a nakonec krize dopadla i na autoprůmysl. Kopřivnická Tatra propustí 1400 lidí, mladoboleslavská Škoda na tři týdny zastavuje výrobu a propouštět hodlají i dodavatelské firmy. Celkem by během příštího roku mělo přijít o práci přes 15 tisíc zaměstnanců z firem vyrábějících komponenty do aut.

„Jestliže letošní rok byl rokem finanční krize, v příštím roce nás čeká reálný dopad na ekonomiku,“ odhaduje hlavní analytik Next Finance David Marek.
Podle něj se klesající zisky firem negativně odrazí v počtu pracovních míst i v jednání o mzdách. „O práci by mohlo přijít až osmdesát tisíc lidí. Růst platů bude také menší a měl by se pohybovat jen mezi čtyřmi až pěti procenty,“ dodává Marek.

Chmurnou vizi na příští rok se už nyní dá doplnit o seznam oborů, kde se bude propouštět: na řadu by podle prognózy ekonomů měly přijít firmy vyrábějící elektroniku a také počítačové komponenty či software. Vláda sice tvrdí, že na příští rok pracuje hned se třemi variantami poklesu tuzemské ekonomiky, rozpočet, který prošel sněmovnou ale počítá se schodkem pouhých 38,1 miliardy korun. Opozice i někteří ekonomové však vidí deficit dvojnásobný.

Rok, kdy začala krize