„Tento rok bude růst chabý a sporadický, někde mezi minus 0,1 procenta a plus 0,1 procenta," řekl ministr pro listy Corse Matin, Nice Matin a Var Matin. Nový vládní odhad vývoje hrubého domácího produktu pro tento rok vyjde 25. září, uvedl, Dodal, že rok 2014 bude „prvním rokem skutečného růstu za tři roky", ale mírný růst ekonomika zaznamená už ve druhém a třetím čtvrtletí tohoto roku.

Mezinárodní měnový fond předpověděl Francii pro letošní rok pokles HDP 0,2 procenta. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) čeká pokles o 0,3 procenta. stejně jako většina analytiků dotázaných agenturou Reuters.

Vyhlídky pro Francii se zhoršily v pátek po údajích, podle nichž průmyslová výroba v červnu po dvou měsících svižného růstu nečekaně klesla o 1,4 procenta. Francouzská ekonomika za celý loňský rok stagnovala a od posledního čtvrtletí loňského roku je v recesi.

Statistický úřad INSEE příští středu zveřejní údaje o hrubém domácím produktu za druhé čtvrtletí. Úřad předpověděl, že ekonomika vykáže po dvou čtvrtletích poklesu růst o 0,2 procenta.