Sedmačtyřicetiletý miliardář strávil dvě a půl hodiny diskuzí s Roganem, při které probrali vše od umělé inteligence a jejím dopadu na lidský druh až po plamenomety od jeho další firmy The Boring Company, a sociální média. Pořad The Joe Rogan Experience sledují na serveru YouTube miliony diváků.

Oba muži, kteří byli v dobré náladě, popíjeli whiskey. Rogan se to však rozhodl ještě vylepšit a v jednom okamžiku nabídl Muskovi doutník, který kromě tabáku obsahoval i marihuanu. Ta je v Kalifornii, kde se pořad natáčel, legální.

Zdroj: Youtube

Přestože se Rogan nejprve zarazil a zeptal se Muska, co by na to řekli akcionáři, ten si s chutí z nabízeného doutníku potáhl, i když prohlásil, že marihuanu „téměř nikdy“ nekouří. „Nejsem pravidelný kuřák trávy,“ uvedl Musk. „Nevšiml jsem si, že by to na mě mělo nějaký vliv… nenašel jsem, že by to bylo velmi dobré na produktivitu, podotkl.

Musk tak nepřestává způsobovat investorům a bolesti hlavy. „Dostal jsem textové zprávy od svých přátel, kteří se ptají, proč sakra kouříš trávu,“ pochlubil se Roganovi ve vysílání. Spoustu otázek na to, co se mu honí hlavou, však nemají pouze jeho přátele.

Valí se na něj žaloby ze všech stran

Jeho poslední kousek přišel jen dva dny poté, co už podruhé obvinil britského potápěče Vernona Unswortha, který se podílel na záchraně dvanácti mladých fotbalistů a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v Thajsku, z pedofilie.

Přestože se v červenci za podobné urážky, které zveřejnil na svém twitterovém účtě, omluvil. V emailové komunikaci s reportéry serveru Buzzfeed News označil Unswortha za „znásilňovače dětí“, který se s jedním dítětem také oženil. Ten se chce bránit soudní cestou.

Nemalý poprask vyvolal také na začátku srpna, když tweetoval, že se chce zbavit investorů a převzít Teslu do soukromých rukou. Nabídl, že by za každou akcii zaplatil 420 dolarů (přibližně 9300 korun), což je mnohem více než činí jejich tržní hodnota. Po pár týdnech však nabídku zase odvolal, když se ukázalo, že nemá zajištěné peníze na odkup akcií.

Za svůj nápad si podle agentury Reuters vysloužil minimálně sedm žalob. Zatím poslední na něj podal investor Andrew Left, který spekuloval na pokles ceny akcií automobilky. Musk podle něj pouze úmyslně manipuloval s cenou, aby zlikvidoval spekulanty, jako je on sám, protože po Muskově oznámení stoupla hodnota akcií přibližně o desetinu.

Hlavní účetní to vydržel měsíc

S Muskovými vystoupení v poslední době pravděpodobně souvisí odchod hlavního účetního Tesly Dava Mortona. Ten v pátek v odpoledních hodinách oznámil rezignaci na svou funkci, kterou zdůvodnil mimo jiné nadměrnou publicitou spojenou s jeho zaměstnavatelem.

„Od chvíle, kdy jsem do Tesly přišel, překonala pozornost veřejnosti upřená na společnost moje očekávání, stejně jako tempo uvnitř ní,“ uvedl podle agentury Bloomberg. „To mě přimělo, abych znovu přehodnotil svou budoucnost,“ dodal. Do Tesly přitom nastoupil teprve šestého srpna.

Morton však není jediným vrcholným představitel firmy, který ohlásil svůj odchod. Šéfka lidských zdrojů Gabrielle Toledanová oznámila, že se po dovolené již do Tesly nevrátí. Akcie Tesly reagovaly na Muskův marihuanový dýchánek a ohlášené odchody Mortona a Toledanové prudkým propadem, když na začátku obchodování klesly o deset procent.