Musk v sobotu zveřejnil fotografie s komentářem „První produkční model 3." Ten by měl být prvním velkosériovým výrobkem společnosti. Uvedl to server BBC. Musk první modely však dává k dispozici svým zaměstnancům s tím, že právě oni by měli vychytat poslední chyby, než se automobily dostanou ke skutečným zákazníkům.

K prvním 30 majitelům se toto vozidlo dostane už 28. července. Další stovce klientů budou Modely 3 předány během srpna. Poté už by se měla výroba zvyšovat.

Tesla Model 3.
Tesla slibuje, že první kusy nového Modelu 3 dodá zákazníkům ještě tento měsíc

Vozidlo bude k dispozici se základní cenou 35 tisíc dolarů (bezmála 800 tisíc korun), což je téměř polovina částky, kterou dá zákazník za dosud nejlevnější model Tesly.

Cena akcií společnosti Tesla se od prosince do konce letošního června více než zdvojnásobila, jelikož investoři podporovali Muskovu strategii, kdy se rozhodl přejít ze zakázkové výroby na výrobu velkosériovou. Poté cena akcií však opět poklesla. Společnost také uvedla, že celosvětová dodávka pro všechny modely v první polovině roku 2017 vzrostla na 47 100, což je však stále na nižší úrovni předpokládaného rozmezí 47 až 50 tisíc.

Rolls-Royce Wraith.
Průměrný majitel Rolls-Royce je mladší než kdy dříve. I než byste čekali