Microenergy je několikátým dodavatelem energií, kteří od poloviny října oznámili ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900 tisícům klientů, skončily také firmy Kolibřík energie s 28 tisíci klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy a Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů.

Odběratelům zajistí dodávky plynu a elektřiny dodavatelé poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Energie jim dodá dominantní dodavatel v daném regionu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě elektrické energie v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Zleva vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a předseda vlády Andrej Babiš
Vlna zdražování nekončí. Cena elektřiny vzroste až o polovinu, uvedl Havlíček

Microenergy působila na trhu asi 1,5 roku, OTE má první záznam o této firmě z loňského června, kdy společnost dodávala elektřinu 144 zákazníkům. Možnost dodávat elektřinu a plyn pozbyla Microenergy v pondělí odpoledne, kdy informaci oznámila operátorovi trhu.

Hospodářské noviny na svém webu uvedly, že mezi odběratele elektřiny od Microenergy patří i Energetický regulační úřad. S odkazem na web Hlídač státu HN napsaly, že elektřinu od této společnosti odebíral například také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nebo Všeobecná zdravotní pojišťovna.

"Ano, ERÚ odebírá elektřinu od společnosti Microenergy. Tento týden bude vypsáno nové výběrové řízení, s uzavřením smlouvy počítáme do konce měsíce," řekl v úterý ČTK mluvčí úřadu Michal Kebort.