Obě strany přitom mají opci na vykoupení toho druhého. Podle listu se celá situace měla vyřešit do konce listopadu.

Předchozí dohoda o tříletém zachování statu quo vypršela letos. Cikán se přitom netajil svým zájmem podíl Čedoku vykoupit a prodat Eso travel jako celek. Debatu s Čedokem vedl od letošního jara. Kolem cestovní kanceláře zaměřené na nejbohatší klienty kroužila například skupina KKCG, která už vlastní CK Fischer.

Cikán další spolupráci vítá. „Kdybych trval na využití opce, tak mohu vykoupit svůj podíl. Ale provázanost Eso travel a Čedoku je dnes tak velká, že bych okamžitě tratil 30 až 40 procent našich tržeb,“ uvedl Cikán. Od roku 2002, kdy Cikán polovinu firmy Eso travel prodal Čedoku, se tržby podle E15 znásobily na letošních 750 milionů korun.

Spolupráce na přátelské bázi

Na druhé straně prý majitel Čedoku, skupina Odien, nenabídl dostatečně atraktivní sumu za jeho vlastní podíl. „Naše partnerství s Čedokem je postaveno na velmi přátelské bázi a jsem rád, že budeme takto dále spolupracovat,“ doplnil podnikatel.

Vyškrtnutí Esa travel ze seznamu možných akvizic ovšem nic nemění na pokračující konsolidaci trhu, píše list. Investičním apetitem se netají především KKCG, která letos přidala do skupiny Fischer jedničku na trhu lyžařských zájezdů CK Nev-Dama. Na trhu se mluví o tom, že ji před nosem vyfoukla právě Odienu. Na nákupech je i Ferid Nasr, majitel největší cestovní kanceláře Exim Tours, uzavírá deník.