Facebook působí v Británii již jedenáctý rok. Firmu, podobně jako další digitální giganty z USA Google a Amazon, neodradilo ani britské rozhodnutí opustit Evropskou unii a stále pro ně zůstává perspektivním místem.

"Spojené království je pro technologické firmy jedním z nejlepších míst na světě a my zde dlouhodobě investujeme," řekl v pondělí Steve Hatch, generální ředitel společnosti Facebook pro severní Evropu. Podle britských médií jde o jednu z nejvýznamnějších obchodních transakcí v hlavním městě za poslední desetiletí. Zhruba 15 procent celkového obchodního prostoru v oblasti King's Cross připadne jedné společnosti.

Podle agentury Bloomberg je Londýn technologickým centrem Evropy, což by mohl ohrozit blížící se brexit, který je naplánován na březen příštího roku. Velké technologické firmy jako je Apple či Amazon se však v Londýně i nadále rozšiřují. Je zde prý také vysoká koncentrace kvalifikovaných pracovníků. V blízkosti Facebooku buduje své obrovské sídlo i Google. To má údajně pojmout více než sedm tisíc zaměstnanců a na střeše má být běžecká dráha.

"Británie není jen nejlepším místem k nastartování byznysu, ale také nejlepším místem pro jeho rozvoj," řekl již dříve serveru BBC britský ministr financí Philip Hammond. Rozhodnutí Facebooku označil za "známku důvěry" v Británii.

S tím souhlasí i starosta Londýna Sadiq Khan. "Je to pro hlavní město skvělá zpráva. Jde o dlouhodobý závazek společnosti, který zde jen vítáme a další důkaz toho, že Londýn navzdory všemu zůstává světovou destinací pro velké technologické společnosti. " 

Poptávka po pronájmu kancelářských prostor v centru Londýna se ze strany technologických, mediálních a telekomunikačních firem stále zvyšuje. Agentura Knight Frank uvádí, že zájem o tuto lokaci byl v minulém roce o 25 procent vyšší než je dlouhodobý průměr. 

Nové kanceláře v King's Cross budou mít podle agentury Bloomberg rozlohu téměř 56 tisíc metrů čtverečních, což odpovídá rozloze větší než devět fotbalových hřišť. Budova bude mít deset až dvanáct pater a bude se pyšnit komplexem teras a střešních zahrad, z nichž bude podle architektů úžasný výhled na centrum Londýna. 

Komplex má být slavnostně otevřen v roce 2021.