Fischer ve svém příspěvku uvedl, že letos uplyne 40 od založení Fischer Reisen, v textu zkopíroval většinu textu z loňského roku, v kterém popisuje své zkušenosti v cestovním ruchu. To, že slibované aerolinky airFischer v roce 2019 nespustil, vysvětluje „různými administrativními překážkami“. 

Živnostník - Ilustrační foto
Pět termínů otevírání? Návrh je podle odborníků nedomyšlený

Jaké konkrétně to měly být, není jasné. Jisté je, že airFischer se dotazoval na možnosti získání licence leteckého dopravce (tzv. AOC) na Slovensku.

První lety v září

Fischer slibuje, že 22. června oznámí přesně nové záměry rozvoje skupiny Fischer v České republice, Rakousku a Německu. „Pokud to situace dovolí, zahájíme v září 2020 – ve spolupráci s EU společnostmi – první lety na ostrovy Gran Canaria, Mallorca a Kréta,“ uvedl Fischer.

Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).
Stát nebude systémově vstupovat do firem, uvedl ministr Havlíček

Za rok chce Václav Fischer představit novou flotilu letadel patřící společnosti A. M. F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. a program letů z českých, slovenských, německých a rakouských letišť.

Plán na vstup do leteckého byznysu oznámil Václav Fischer na podzim roku 2018, zůstalo ale pouze u slibů. Několik dní prodával i letenky, peníze nakonec těm, kteří si je koupili, vrátil.