Druhý největší výrobce aut v USA se chystá propouštět. Jedna z nejslavnějších amerických automobilek zaměstnává celosvětově 202 tisíc pracovníků, z toho asi polovinu v Severní Americe. Kolik lidí firma konkrétně propustí a komu bude snižovat platy zatím neuvedla.

Masivní škrty mají přijít v následujících dnech.

Mluvčí Fordu Mike Moran prohlásil, že „cílem firmy je transformovat tradičně méně výkonné oblasti podnikání a investovat agresivně, ale obezřetně a hledat nové příležitosti."

Po několika letech růstu společnost zaznamenala pokles prodeje. V dubnu prodala 214 695 vozidel, což je meziročně o 7,2 procent méně. Informovala o tom agentura AFP.

„Ford se chce díky redukci nákladů stát co nejvíce efektivní a výkonnou firmou, jak je to jen možné," uvedl Moran. Jakékoliv další spekulace firma odmítla komentovat.

Podle serveru Foxbusiness se akcie Fordu propadly téměř o 40 procent od roku 2014, kdy se výkoným ředitelem společnosti stal Mark Fields.
Ford v posledních letech investoval miliardy dolarů do výzkumu elektromobilů a samořídících vozů, jelikož jeho obchod s konvenčními automobily se potýkal s konkurencí General Motors.