Video s prodejem bylo zveřejněno na oficiálním facebookovém profilu české biatlonistky v neděli v šest večer. První nabídka přišla na aplikaci letgo již za dvanáct minut a to na reprezentační mikinu. Do půl deváté přišlo celkem dvanáct nabídek buď na mikinu, nebo tričko.

Krátce před devátou pak přišla první nabídka na medaili, která byla dokonce vyšší než původní. Konečná cena medaile je 50 tisíc korun a tato nabídka přišla necelých 24 hodin po zveřejnění videa.

„Mám velikou radost, že byl o medaili takový zájem a hlavně, že se prodala tak rychle a ještě za mnohem více peněz, než jsme doufali. Nejvíc mě těší, že jsme takto mohli společně pomoci malému Maximkovi,“ prohlásila Koukalová. 

Koukalová věnovala svoji zlatou medaili ze stíhacího závodu Světového poháru 2014 v Ruhpoldingu a říká, že chybět jí nebude: „Mě udělala šťastnou už tehdy. A teď mi udělá další radost, když potěší zase někoho jiného. A současně navíc i pomůže malému Maxíkovi, který to tolik potřebuje.“

Maximek trpí vzácnou metabolickou poruchou, takzvaným Mabryho syndromem, který má na světě jen deset dětí. Trvale jenom leží a má zavedenou hadičku s výživou přímo do žaludku. Také musí často k lékaři a potřebuje k tomu speciální vůz, na ten právě probíhá sbírka a výtěžek z prodeje medaile půjde právě tam.