Trh se školními potřebami se rok od roku rozrůstá. Dodavatelé sledují čím dál víc potřeby malých spotřebitelů a nabídka výbavy do školy je tak velmi rozmanitá.

„U nás lze koupit vše od speciálních potřeb, jako jsou ergometrická pera pro leváky, až po letošní novinky v podobě skvěle odlehčených tašek do školy, které váží jen 0,6 kilogramů. Dostatečný výběr je důležitý, každý má trochu jiný vkus a zdravotní požadavky,“ říká tisková mluvčí Globusu Pavla Hobíková.

V Globusu jsou nyní k dostání i některé pomůcky, které v hypermarketech běžně nebývají. „Zařadili jsme do sortimentu Kouzelné čtení, jelikož si myslíme, že jde o zajímavý nástroj, jak se dítě může vzdělávat. Chceme nabídnout rodičům přesah mimo klasické pomůcky,“ dodává Hobíková.

Ilustrační foto.
Druhá základní škola se otřásla v základech. Nový školní rok je ale zajištěn

Podle fyzioterapeutky Kateřiny Fadljevičové, která se specializuje i na dětské pacienty, je při výběru batohu důležitých hned několik věcí.

„Nejdůležitějšími kritérii jsou ergonomie zadní části zad, polstrování popruhů, bezpečnostní prvky a váha. Optimální váha prázdné školní brašny by neměla překročit jeden kilogram. Při výběru je proto dobré zaměřit se na ty s odlehčenou konstrukcí,“ upozorňuje Fadljevičová.

Letošním hitem se může stát kolekce školních potřeb v duchu Jaromíra Jágra, která zobrazuje legendární číslo 68 hokejového hráče. Malí zákazníci také mají zájem o populární pohádkové motivy ve stylu Mimoňů, Frozen či Cars.

Podle šéfky sortimentu papírnictví a školních potřeb Globusu však vodítkem pro rodiče naštěstí není jen hezký obrázek. 

„V posledních letech stoupá pozitivní trend, kdy kupující najdou průsečík mezi oblíbeným designem a kvalitním zpracováním zboží. Dobrou zprávou je i to, že školní potřeby už několik let nijak nezdražovaly a zůstávají na stejné úrovni,“ upozorňuje Hobíková.   

Zdeněk Pohlreich natáčel díl pořadu Ano, šéfe! ve vývařovně gymnázia v Olomouci-Hejčíně
Pohlreich na olomouckém gymnáziu: Je jednoduché naplivat na školní jídlo