Firmy Nest a Dropcam akvizice na samostatném blogu potvrdily. Nevyjádřily se však k ceně. Google zprávu odmítl komentovat, napsala agentura Reuters.

Google je největším internetovým vyhledávačem na světě. Stále více však expanduje na nové trhy, od vysokorychlostního připojení k internetu přes mobilní elektroniku, sdílení videa po vývoj aut bez řidiče a robotů.

Firmu Nest koupil Google letos za 3,2 miliardy USD a byla to jeho druhá největší akvizice v historii. Dohoda byla považována za vstup firmy na rychle rostoucí trh "inteligentních" domácností v době, kdy se stále častěji propojují domácí spotřebiče s internetem. Vyvolala však také obavy o ochranu soukromí, zvláště vzhledem k tomu, že je známo, že Google již nyní sbírá stohy osobních údajů o internetových zvycích uživatelů jeho služeb.

Dropcam umožňuje uživatelům sledovat domovy a kanceláře prostřednictvím svého kamerového hardwaru a softwaru. Firma na blogu uvedla, že po dokončení převzetí přijme zásady ochrany osobních údajů firmy Nest. To znamená, že veškeré informace nebude sdílet s žádnou jinou firmou, včetně Googlu, bez svolení uživatelů.