Vedení firmy Gufex z Kateřinic na Vsetínsku se dohodla na prodloužení stávající smlouvy s Mezinárodní hokejovou federací (IIHF). Na základě této spolupráce dodá valašský výrobce na světový šampionát dva tisíce kotoučů.

Gufex vyrábí hokejové puky od roku 1994. Smlouvu s IIHF podepsala firma poprvé o pět let později a kotouče Gufex se poté staly oficiálními hracími puky všech mistrovství světa pořádaných IIHF. Naposledy letos na jaře v běloruském Minsku. Hrály se s nimi také hokejové turnaje na olympijských hrách v Naganu, Salt Lake City či Turíně.

Smlouva s Mezinárodní hokejovou federací končila valašskému výrobci právě letos. „Dohodli jsme se ale na jejím prodloužení. Podmínky jsou vyjednány, čekáme už jen na podpis nové smlouvy," informovala jednatelka firmy Gufex Michaela Blažková.

Nová smlouva už nebude platit čtyři roky, jak tomu bývalo doposud, ale jen roky dva. „Kratší doba je oboustranně výhodnější, protože to dává více prostoru k diskuzi. Například ve chvíli, kdy se změní některé z podmínek," vysvětlila Michaela Blažková.

Do celého světa

Podle místních lidí svědčí další prodloužení spolupráce s IIHF o tom, že výrobky kateřinického Gufexu jsou dlouhodobě kvalitní. „Je vidět, že umí hokejové puky a nejen je udělat dobře. Získali si tak už jméno po celém světě a navíc je to výborná reklama pro naši obec," zhodnotila Zdeňka Hurtíková z Kateřinic.

Hokejové puky ovšem firma Gufex nedodává pouze na světové šampionáty. Míří prakticky do celého světa. Používají je sportovci v hokejových zemích, jako jsou Rusko, USA, Finsko, Švédsko, Německo a podobně, ale také v méně hokejových zemích, například v Číně, Taiwanu, JAR, Mexiko, Austrálie a podobně.

Produkce hokejových puků není jediným výrobním programem společnosti. Firma Gufex se zabývá výrobou technických lisovaných dílů pro spotřební, stavební, strojírenský a elektrotechnický průmysl. Zaměřujeme se hlavně na zakázkovou výrobu a menší série.