Šestnáctiletý mladík u soudu pro mladistvé připustil, že se do systémů Applu naboural během jednoho roku opakovaně, a to ze svého obyčejného domácího počítače. Získané soubory si pak ukládal do nezabezpečené složky, kterou si žertovně pojmenoval „hacky hack hack“. Společnost trvá na tom, že data uživatelů nebyla ohrožena. Podle serveru The Age se však chlapci podařilo získat přístup k uživatelským účtům.

„Ostražitě chráníme své sítě a máme vyčleněny týmy profesionálů v oblasti zabezpečení, které pracují na odhalení a zneškodnění potenciálních hrozeb,“ uvedl Apple v prohlášení pro britskou BBC. „V tomto případě naši odborníci odhalili neautorizovaný přístup, zabránily mu a nahlásily situaci příslušným orgánům. Zabezpečení uživatelských dat je naší nejvyšší prioritou a chceme ujistit všechny zákazníky, že jejich data nebyla v žádném případě narušena.“

Případ šetří policie

Společnost podle prohlášení před soudem kontaktovala FBI ihned poté, co se o narušení dozvěděla. Případ byl následně předán australské federální policii. Razie v mladíkově domě odhalila dva počítače se sériovými čísly odpovídajícími stopám, které hacker zanechal v systému Applu. Policie také zabavila mobilní telefon a pevný disk.

Podle The Age se mladík svými aktivitami chlubil okolí prostřednictvím WhatsAppových zpráv. Jeho právník před soudem pro mladistvé prohlásil, že chlapec je velkým fanouškem společnosti a snil o tom, že by v ní jednou mohl pracovat. 

Advokát také uvedl, že se teenager stal velice známým v komunitě počítačových hackerů a zveřejnění podrobností ohledně případu by ho mohlo vystavit nebezpečí. Jméno chlapce nebylo z právních důvodů zveřejněno a soud by měl o jeho trestu rozhodnout 20. září.