Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hermann Butz: Značka „Made in Jihlava" je všude symbolem kvality

Jihlava - Loňský rok byl pro jihlavskou firmu Bosch Diesel jeden z nejúspěšnějších roků za více než dvacetiletou existenci. Firmě se podařilo splnit si cíle a ani zaměstnanci se neměli špatně, v roce 2014 se jim navyšovaly platy. V letošním roce chystá největší firma na Vysočině přibírat 300 nových zaměstnanců a pro ty stávající, kteří jsou těsně před důchodem, připravila zajímavý program. O tom, jak se strojírenské firmě s více než čtyřmi tisíci zaměstnanci daří, promluvil obchodní ředitel firmy Hermann Butz.

31.3.2015
SDÍLEJ:

Hermann Butz Foto: Bosch

Jaký byl z ekonomického pohledu rok 2014 pro firmu Bosch Diesel?

Rok 2014 byl jedním z nejúspěšnějších roků historie firmy Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě. Podařilo se nám splnit cíle, které se týkaly počtu vyrobených kusů, v některých oblastech výroby jsme je dokonce i překonali. Obrat se v roce 2014 vyvíjel dobře, produktivita práce se zvýšila zhruba o sedm až osm procent. Přesná čísla ohledně růstu obratu a další ekonomické ukazatele budou k dispozici teprve v květnu 2015 po provedení účetních uzávěrek. K růstu obratu také dobře napomáhala nejen konjunktura v Evropě, ale také růst trhu s dieselovými motory v Severní Americe a Číně. V Číně se na růstu trhu, v náš prospěch, projevily také nově zavedené předpisy ohledně emisí aut. To pro jihlavský závod znamenalo, že jsme mohli prodat vyšší počet námi vyráběných moderních a životní prostředí šetřících čerpadel pro dieselové motory. Rok 2014 byl i rokem plným jubilejních výrobků: přímo v Jihlavě jsme vyrobili dvoumilionté čerpadlo z programu SIS a 20 milionté čerpadlo řady CP3. Náš závod se výrazně podílel na tom, že firma Bosch mohla v roce 2014 oslavit výrobu jubilejního 100 miliontého čerpadla systému Common Rail.

Ve vaší společnosti došlo v roce 2015 k zavedení v České republice jedinečného předdůchodového programu. Z jakého důvodu?

V jihlavském závodě firmy Bosch máme v současnosti průměrný věk okolo 44 let, ten je ve srovnání se závody v jiných zemích extrémně vysoký, zejména pokud vezmeme v úvahu, že jsme výrobním závodem. Abychom mohli se stejným úspěchem jako dnes vyrábět moderní výrobky v Jihlavě i v budoucnosti, musíme se intenzivně zabývat programy, které pomohou udržet vysoký výkon i s přibývajícím věkem zaměstnanců. Pro letošní rok se nám podařilo, po dohodě s odbory, zavést nový, v České republice ojedinělý, „předdůchodový" program.

V čem tento firemní „předdůchod" spočívá?

Zaměstnancům ve výrobě dáme možnost zkrátit jejich pracovní dobu o 50 procent a přitom brát výši mzdy odpovídající odpracované 100 % pracovní době. Zapojit se mohou pracovníci, kteří mají tři roky do dosažení oficiální hranice pro odchod do řádného starobního důchodu. Jedná se sice o nárok zaměstnance, ovšem zda programu využije, je pouze jeho rozhodnutí. Předdůchodový program je podle našeho názoru cesta, jak dát starším zaměstnancům možnost dostát postupně rostoucím nárokům ve výrobě, a to i v předdůchodovém věku.

Roky 2012 až 2013 byly pro vás náročnější, firma zaváděla opatření pro zvýšení své flexibility. Byl v tomto směru rok 2014 stabilnější?

Zvyšování flexibility bylo jedním z hlavních témat v uplynulých třech letech. V tomto tématu jsme byli velmi úspěšní. Protože jsme zvýšili flexibilitu firmy díky různým pracovním modelům, jsme tak nyní schopni velmi rychle a intenzivně reagovat na výkyvy trhu, aniž bychom museli propouštět kmenové zaměstnance. Vyšší flexibility jsme dosáhli mimo jiné i tak, že jsme zvýšili podíl zaměstnanců s pracovním poměrem na dobu určitou a agenturních zaměstnanců. V letošním roce bychom chtěli, aby podíl těchto zaměstnanců dosahoval zhruba 15 procent. Díky vynikající kvalitě, vysoké produktivitě a flexibilitě závodu jsme mohli dále upevnit naši pozici na trhu a zároveň upevnit pozici i v rámci Skupiny Bosch. Nyní se dá říci, že každé druhé dieselové čerpadlo vyrobené u firmy Bosch a prodané po celém světě, pochází z našeho závodu. To je výrazný úspěch nás všech. „Made in Jihlava" je v celosvětové branži automobilového průmyslu znakem kvality. Díky získané flexibilitě jsme dokázali splnit slib daný našim zaměstnancům, kterým je garance udržení perspektivních pracovních míst s budoucností pro kmenové zaměstnance.

Kam loni směřovaly největší investice?

V roce 2014 jsme výrazně investovali do budoucnosti našeho závodu. Postavili jsme novou bainitickou kalírnu a tím získali úplně nový a inovativní postup tepelného zpracování. Další investice šly na pořízení dvou dodatečných výrobních linek pro výrobu vysokotlakých dieselových čerpadel řady CP4. Celkový počet výrobních linek pro čerpadla CP4 se tak zvýšil na osm. Bosch v Jihlavě investoval během posledních 22 let více než 860 milionů euro do inovativních, technologicky náročných a ochranu životního prostředí zohledňujících dieselových technologií a výrobních procesů. Zároveň tak v Jihlavě vytvořil více než 4 100 moderních pracovních míst s budoucností.

Narostl loni počet pracovních míst a kolik lidí přijmete letos?

Předpokládáme, že v roce 2015 vytvoříme celkově 300 nových pracovních míst a koncem roku, že budeme zaměstnávat zhruba na 4 400 zaměstnanců. To se podaří jednak na základě růstu trhů, jednak díky tomu, že v rámci interních mezinárodních výrobních kapacit firmy Bosch a díky vysoké flexibilitě jihlavského závodu a jeho velice dobrým výsledkům získáme a navýšíme další výrobní objemy. Aktuálně zaměstnáváme na 3 700 kmenových zaměstnanců s pracovní smlouvou na dobu neurčitou.

Úzce spolupracujete s Krajem Vysočina i městem Jihlava. Nejviditelnějším příkladem byl třeba projekt Merkur do škol. Vzniká nějaký nový projekt?

Je řada témat, na kterých společně již pracujeme. Jedním z témat je například podpora zájmu o techniku a technické obory. Společně s Krajem Vysočina jsme zahájili akci s technickou stavebnicí Merkur v mateřských a základních školách, abychom podpořili zájem o technické obory. Díky věcnému daru naší firmy využívá již v letošním školním roce 13 základních škol v Kraji Vysočina novou učební pomůcku technickou stavebnici Merkur. V rámci podpory technického vzdělávání a rozvoje zručnosti žáků jsme darovali vybraným partnerským školám v Kraji Vysočina celkem 156 těchto stavebnic v hodnotě půl milionu korun. Užitek ze stavebnic tak má více než 3 000 žáků na Vysočině.

Takže lákáte i studenty?

Chceme pro techniku nadchnout nejen chlapce, ale samozřejmě i děvčata, aby se v budoucnosti nebála věnovat technickým oborům. Letos bychom chtěli společně s Krajem Vysočina uspořádat druhý ročník technické soutěže „Stavíme z Merkuru", rovněž plánujeme podpořit technické vzdělávání na nižším stupni základních škol, od první do třetí třídy, formou kartonových dílů stavebnice a postaviček „Igráček". Jako výrobní závod podporujeme technické vzdělávání na Vysočině například i tím, že jsme již v roce 2002 vybudovali ve firmě vlastní učňovské a vzdělávací středisko, kde se každoročně vzdělává asi 200 studentů technických oborů pro celý region Vysočiny. Podporou duálního vzdělávání a podporou technicky zaměřených vysokoškolských studentů tak rozhodným způsobem přispíváme k zajištění budoucnosti nejen závodu v Jihlavě, ale i českého průmyslu. Chtěl bych ještě podotknout, že firma Bosch Diesel s.r.o. je již tradičně generálním sponzorem projektu Formula Student na Vysokém učení technickém v Brně.

Autor: Jana Kodysová

31.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 26 000 Kč Zámečníci strojů STROJNÍ ZÁMEČNÍK 150 KČ / HOD. ČISTÉHO - NÝŘANY - JEN RANNÍ SMĚNA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE NA POZICI STROJNÍHO ZÁMEČNÍKA, , Místo výkonu práce: Nýřany, , , POŽADUJEME:, - vyučení ve strojním oboru výhodou , - praxe ve strojním oboru , -Manuální zručnost, -Orientaci ve výkresové dokumentaci , , NABÍZÍME, - Smlouvu na HPP, - Dlouhodobou spolupráci ve stabilním podniku, - Možnost záloh , - V případě potřeby ubytování v Plzni , , Plat: , 150,-/hod. čistého , , Nástup IHNED, , V případě zájmu volejte či pište na tel: 777 743 051 nebo zasílejte své životopisy na e-mail : plzen@markmont.eu, , Poděbradova 1, Plzeň – V přízemí budovy Avalon centrum - MARKMONT S.R.O.. Pracoviště: Markmont s.r.o. - plzeň, Poděbradova, č.p. 2842, 301 00 Plzeň 1. Informace: Nikola Paldusová, +420 777 743 051. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč Zámečníci strojů Strojní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chrudim - Průmyslová 42, POŽADAVKY: Znalost a orientace ve výkresové dokumentaci, praxe ve strojírenské výrobě min. 1 rok, jeřábnický a vazačský průkaz výhodou, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: zajímavá práce, osobní rozvoj, příspěvek na stravování, odpovídající mzdové ohodnocení , Pracovní doba: 6 - 14.30, nástup dle dohody., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Montifer-cz s.r.o., Průmyslová, č.p. 42, 537 01 Chrudim 1. Informace: Olga Cajthamlová, +420 469 699 811,721 983 152. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 12 200 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště okres Rakovník. Pracoviště: Rosisne company s.r.o.- pracoviště okres rakovník, Národní obrany, č.p. 935, 160 00 Praha 6. Informace: Pavlo Ihnatyuk, +420 602 380 025. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 19 500 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z:24.11.2017, a:15.10.2018, osobní kontakt -každý čtvrtek od 8 - 12:00 hod v sídle firmy, Místo se souhlase se zaměstnaneckou kartou, Požadavky: vyučení v oboru, samostatná práce a orientace ve stavebnictví, manuální zručnost, spolehlivost, samostatnost, řidičský průkaz sk. B (další skupiny výhodou), praxe v oboru výhodou, Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení i na dobu neurčitou, Nabízíme: zajímavou, různorodou a perspektivní práci, odpovídající finanční ohodnocení dle výkonu a nasazení, zvláštní prémie, dobré zázemí, Benefity: Příspěvek na dovolenou, příspěvek na Vánoce, prémiový systém, , Inf. zájemci zasílejte životopisy e-mailem: dagett66@dagett66.cz. Osobně každý čtvrtek vždy v době od 08:00 hod. do 12:00 hod. na adrese Francouzská 1025/8, Kopřivnice, nutno telefonicky kontaktovat p. Hanáka 602 749 493. Pracoviště: Dagett 66, s.r.o., Francouzská, č.p. 1025, 742 21 Kopřivnice. Informace: Radim Hanák, .

Stíhací letoun Su-27 z Ukrajiny. Ilustrační foto
1 6

Na Ukrajině se během cvičení zřítila stíhačka. Oba piloti zahynuli

Vteřiny dne 16. října 2018

Zemanovy vulgarity, vznik koalice v Plzni a razie u Kočnera: Vteřiny dne

Socha Věry Špinarové rozdělila Ostravu! Zklamaný je i její syn: To není maminka

/FOTOGALERIE/ O tom, že místo nadšení z nové sochy Věry Špinarové panovala v Ostravě spíše energická diskuse o její podobě, svědčí i odmítnutá účast při odhalování zpěvaččina syna Adama Pavlíka. Slavnostní akt však sledoval v davu.

Orbánova vláda zakázala vyučování genderových studií. Univerzity se bouří

Maďarské univerzity nesmějí vyučovat genderová studia, jež se zaměřuje na zkoumání kulturně a společensky vzniklých rozdílů mezi muži a ženami. Výuku oboru oficiálně zakázal nejnovější dekret tamní vlády, který minulý týden vyšel v úředním věstníku. Stávající studenti smí obor dokončit. 

Výročí Československa si připomíná i železnice. Jak se jezdilo před sto lety?

Češi železnici milují. Už v roce 1921 připadalo na každého Čechoslováka 13 cest podniknutých vlakem a každý na železnici ujel 475 kilometrů. Železnice ale tehdy neměla konkurenci. Auta a autobusy byly vzácností a letecké linky ještě neexistovaly. Podívejme se na to, jak se cestovalo vlaky před téměř 100 lety, když vznikla Československá republika, a dnes.

Drahoš, Fischer a Hilšer zatím žádnou frakci neposílili. Stále vyjednávají

Senátorské kluby se dnes nerozrostly o další případné členy. Letošní prezidentští kandidáti v řadách senátorů se stále rozmýšlejí, do kterého klubu vstoupí. Jasněji by mělo být ve čtvrtek. Vyplynulo to z vyjádření předsedů nejsilnějších senátorských frakcí. Změna od pondělka nastala pouze u klubu Starostů, jejichž kandidátem do vedení horní komory by mohl být nově také starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček. ČTK to řekl předseda frakce Jan Horník.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT