Navzdory anglickému názvu byla společnost JustWatch.com založena před čtyřmi lety v Berlíně. V současnosti působí už ve 36 zemích světa a měsíčně ji navštíví více než deset milionu diváků. Nyní přeložila svůj web do (byť nedokonalé) češtiny a začala nabízet své služby i na tuzemském trhu.

Šéf společnosti Apple Tim Cook
Apple představil nové služby. Nabídne hry, konkurenci Neflixu i vlastní kreditku

JustWatch.com vyhledává legální tituly u sedmi poskytovatelů. Vedle obligátní čtveřice Netflix, iTunes, Google Play a HBO je mezi nimi i Amazon Prime, O2 TV a v Česku nepříliš rozšířená služba Mubi. Ryze české zdroje, jako jsou iVysílání či Voyo, však v nabídce chybí.

Konkurence pro domácí Filmtoro

Filmy a seriály si mohou uživatelé JustWatch.com seřadit podle názvu, hodnocení na webech Rotten Tomatoes a IMDB, data vydání či věkové přístupnosti. Samozřejmostí je krátká anotace, herecké obsazení, JustWatch.com navíc nabízí srovnání cen daného titulu u různých poskytovatelů. Vybrané filmy a seriály si mohou diváci ukládat do seznamů a po zakoupení přímo z webu JustWatch.com pouštět.

Hlavní konkurencí pro JustWatch je původní český web Filmtoro. Ten sice neumožňuje snímky přímo přehrávat, zato však má v nabídce také domácí služby iVysilání, Voyo, Obbod či Kuki. Návštěvníci na ní najdou i recenze a články o kinematografii.

Ilustrační foto.
Kina hlásí rekord. Diváky jim neodvedl ani Netflix