Loni firma Grund zvýšila tržby o 18 procent na dosud nejvyšších 263 milionů korun, letos plánuje dosažení 300 milionů korun. Export tvoří 90 procent, hlavním odbytištěm je Německo.

Jiří Grund
Do podnikání musíte dát hlavně srdce, říká Jiří Grund

Americký trh s koupelnovými doplňky má roční objem kolem miliardy dolarů a firma Grund by z něj do pěti let chtěla díky americkému závodu získat jedno procento. V USA firma chce vyrábět předložky z certifikované organické bavlny, na jejíž pěstování a zpracování se nepoužívají pesticidy.

"Pomůžeme i sami sobě, protože doprava do Ameriky i se clem nás vyjde na dvacet procent ceny výrobku a například mzdy v Jižní Karolíně nejsou o moc vyšší než u nás," uvedl majitel a generální ředitel firmy Jiří Grund.

Ilustrační foto.
Textilka Grund loni zvedla obrat o 30 %

Firma Grund s USA obchoduje tři roky. Produkci prodává například v obchodech řetězce Bed Bath & Beyond, který má v USA a Kanadě okolo 1500 prodejen.

Před měsícem výrobky značky Grund zařadil do svého sortimentu i J. C. Penney, jenž má po USA okolo tisícovky obchodů. Nejvíc firmě rostou prodeje přes internetový portál Amazon. Celkem firma vyváží do 40 zemí světa, v Německu končí přes polovinu zboží.

Ilustrační foto
Největší česká továrna vyrobí ročně 11 milionů litrů zmrzliny