„Oproti předchozímu roku pozoruji propad tak o pětadvacet až třicet procent. Mezi lidmi je nervozita kvůli finanční krizi a k tomu se ještě přidalo špatné počasí,“ říká majitel pěti plzeňských restaurací Viktor Starý.

Návštěvníci podle něho utrácí méně, především pak co se týče jídla. Žádným velkým přínosem letos nejsou ani zahrádky. „Tohle proměnlivé počasí není dobré. Vždycky se kolem páté šesté odpoledne podívám na oblohu, a když vidím mraky, řeknu si tak dneska zase nic,“ povzdechl si Starý.

Podobné zkušenosti mají i ve Švejk restaurantu u Pětatřicátníků. „Méně hostů jsme zaznamenali už v loni v červenci. Letos je to ještě o něco horší. Lidé určitě teď tolik neutrácí, jsou spíše opatrní,“ sděluje provozní restaurace Michal Blažek.

S tím je podle něho spojený jev, který hospodám příliš neprospívá. „Trendem teď je spíš než chodit do restaurace pozvat si kamarády či známé domů na grilování. Ve větší míře se to začalo objevovat tak před dvěma lety. Letos je to kvůli šetření ještě rozšířenější,“ doplňuje Blažek.

Pokles už pocítili i v tradiční plzeňské restauraci U Salzmannů. „Určitě je to slabší než minulý rok. Větší úbytek hostů se projevuje hlavně na zahrádce. Máme pouze slunečníky, takže když začne víc pršet, hosté odejdou dovnitř,“ informuje provozní restaurace. Situace podle něj zatím ale není tak špatná, aby museli snižovat počet zaměstnanců nebo zdražovat.

Zastřešené zahrádky výhodou

Výhodu mají letos hospody, které mají zahrádky zastřešené. Tak je tomu například v Šenku Na Parkáně. „Nechci to zakřiknout, ale zatím jsme žádný úbytek zákazníků nezaznamenali. Naopak možná jejich počet trochu stoupl. Myslím si, že se na tom podílí i fakt, že se nacházíme poblíž Pivovarského muzea. Navíc si držíme klientelu štamgastů, kteří k nám chodí pravidelně,“ říká provozní Vojtěch Palenčár.

Žádný velký pokles nehlásí ani od Mansfelda. „Pokud tržby poklesly, tak jen mírně. Řekl bych dokonce, že lidí chodí více, ale dávají si levnější jídla. Navíc se neprodává tolik dražšího tvrdého alkoholu. Chodí k nám hodně cizinců. Ti situaci značně vylepšují,“ dodává majitel podniku Václav Klous.