Proto i hráči, kterým jde opravdu jen o pobavení, bývají mylně označováni za gamblery a na veřejnosti svou zálibu raději nepřiznávají.

Právě oni se stali průkopníky přesunu zábavy z heren a hospod do domácího prostředí. U počítače, notebooku nebo displeje chytrého mobilu si užívá stále vyšší počet hráčů.

A mnohdy si hrají jen tak – bez toho, aby do hry museli vkládat peníze. Online casina totiž umožňují zahrát si úplně zadarmo, bez nutnosti vkladu.

A pokud jde o hru s opravdovými penězi, pak existují způsoby, jak při dodržování určitých pravidel minimalizovat jakékoliv hrozby, že se zábava změní v noční můru.

Hrou nezbohatnete

Je třeba si stanovit finanční limit, který je hráč ochoten vložit do hry a po jeho dosažení hru ukončit. V této souvislosti je lepší předpokládat, že hrou nezbohatnete. A to i přesto, že podle provozovatelů je návratnost solidních 95-98 procent.

Hráč by měl také vědět, jak rozpoznat, že už nejde jen o zábavu.

„Pro problémové hráčství je typická obtížná kontrola hraní, vysoká intenzita a nárazový způsob hraní s vysokými finančními částkami vloženými do hraní a následnými duševními problémy a dluhy,“ popisují hrozbu odborníci na národních stránkách pro snížení rizik hazardního hraní www.hazardni-hrani.cz.

Nejsilnějším českým provozovatelem online casina je společnost Fortuna, zdatně jí sekundují společnosti Tipsport a Sazka.

Své klienty se všechny jmenované sázkovky snaží nalákat ke hře různými zvýhodněnými akcemi a bonusy.