Celkem má být Policii České republiky dodáno více než 800 automobilů Hyundai Tucson v policejním provedení.

„Je nám ctí, že jedním z našich zákazníků je i Policie České republiky a těšíme se na vzájemnou spolupráci, která je navíc ve prospěch daňových poplatníků," řekl Vladimír Vošický, generální ředitel společnosti Hyundai Motor Czech.

"Věříme přitom, že naše vozy budou spolehlivou a nepostradatelnou oporou Policie České republiky dlouhá léta a přispějí k bezpečnosti a veřejnému pořádku, jako přispívají ke spokojenosti našich dalších zákazníků,“ dodal Vošický.

Hybridní supersport BMW i8 využívali jihomoravští policisté jen krátkou dobu. Auto nabouralo do stromu.
Policie při svezení Kruliše prý nepochybila. Od BMW dostane nový supersport

Do produkce automobilů značky v České republice společnost Hyundai investovala již více než 1,5 miliardy eur (39 miliard korun) a během uplynulých let se dostala do pozice šestého největšího plátce daní v České republice. Kromě toho Hyundai v Česku zaměstnává téměř 4000 lidí a poskytuje práci dalším více než 7000 zaměstnancům u lokálních dodavatelů.

Automobilový závod v Nošovicích získal Národní cenu kvality v nejvyšší kategorii Excellence (2011, 2014).

Hyundai je dlouhodobě společností roku v oblasti automobilového průmyslu vyhlašovanou Svazem automobilového průmyslu ČR (2011 až 2016) a je rovněž držitelem ocenění zaměstnavatel roku v České republice (2014, 2015, 2017), které získal v prestižní soutěži „SODEXHO Zaměstnavatel roku“. Všech úspěchů značka Hyundai dosáhla kvalitním a technologicky inovativním designem a kvalitní výrobou.

Hyundai i30 N.
Velké plány. Hyundai chce v Evropě převálcovat všechny asijské značky