Případ nakažení koronavirem totiž již dříve ohlásila také obec Nošovice. Aktuálně k osmé hodině ranní měl okres Frýdek-Místek 24 potvrzených případů.

Zaměstnanci budou doma se 70 procenty průměrného výdělku. Informaci potvrdil mluvčí automobilky Pavel Barvík.

„S rozšiřováním viru COVID-19 po celém světě včetně České republiky postupně přijímáme přísná preventivní opatření v souladu s pokyny vlády ČR a dalších institucí. V rámci těchto kroků jsme se rozhodli dočasně pozastavit výrobu na dva týdny počínaje 23. březnem," řekl Barvík s tím, že opětovné zahájení výroby je naplánováno na pondělí 6. dubna.

Centrum Ostravy, středa 18. března 2020.
Hygienici: V kraji bylo ve čtvrtek ráno potvrzeno 51 případů

OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC):

Pro Hyundai Motor Manufacturing Czech Company (HMMC) je bezpečnost našich zaměstnanců, zákazníků a okolí závodu naší hlavní prioritou. S rozšiřováním viru COVID-19 po celém světě včetně České republiky postupně přijímáme přísná preventivní opatření v souladu s pokyny vlády ČR a dalších institucí. V rámci těchto kroků jsme se rozhodli dočasně pozastavit výrobu v HMMC na dva týdny počínaje 23. březnem.

Tento krok realizujeme v situaci, kdy uzavření státních hranic v celé Evropě způsobilo logistické problémy jak pro naše zaměstnance, tak pro dodavatele a poptávka po automobilech klesá.

Opětovné zahájení výroby je naplánováno na pondělí 6. dubna.

Všem zaměstnancům bude od počátku odstávky náležet 70% z jejich průměrného výdělku.

K TÉMATU 

Informace o Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC)
Vysokokapacitní nošovický závod HMMC s technicky vyspělým zařízením je prvním výrobním závodem Hyundai v Evropě, který zahájil výrobu v listopadu 2008 a zaměstnává 3 300 lidí. Vyrábí 1.500 aut denně a více než 300.000 ročně. V loňském roce závod oslavil výrobu svého třímiliontého vozu, kterým byl model i30N a miliontého Tucsonu, jehož výroba tvoří 70% výrobní kapacity. Auta z HMMC byla loni distribuována do 69 zemí na 5 kontinentech. Počátkem března závod zahájil výrobu prvního elektrického vozu nové generace Kona Electric. Ten se připojí k pěti dalším modelům, které jsou v současné době vyráběny: i30 hatchback, i30 fastback, i30 kombi,  i30 N a Tucson.

Online reportáž