Oblíbená švédská pochoutka bude nahrazena ekvivalentem z drůbeže. „Podávat budeme masové koule z kuřete, ale třeba i další, vegetariánské,“ uvedl Patrick Antoni, zástupce firmy pro Indii, v rozhovoru s britským zpravodajem The Guardian.

Švédské masové kuličky
Švédové jsou zděšení. Oblíbené masové kuličky pochází z Turecka

Dodal také, že v restauraci se bude mísit kuchyně ze severu Evropy s tou místní. „Zhruba 50 procent jídelníčku bude inspirováno Švédskem, a to včetně receptů například s lososem či krevetami. Mimo to bude k dispozici docela dost indických jídel,“ dodal.

Ikea plánuje do svých budoucích poboček v Indii investovat více než 1,5 miliardy dolarů a kromě Hajdarábádu chce nalákat zákazníky také do Nového Dillí, Bombaje či Bangalore.

Ilustrační foto.
Proměna brněnského Tesca: kanceláře můžou nahradit byty pro studenty

„Z indického trhu jsme velmi nadšení. Za normálních okolností bychom nějakou dobu testovali jen jeden obchod, ale zde chceme jít hned ven se vším a nadále se rozšiřovat,“ dodal Antoni.

Ikea zkoušela prorazit v Indii již v roce 2006, narazila ale na přísný zákon, který dokládal, že jakýkoli byznys z ciziny musí uzavřít smlouvu s některým z místních partnerů. Toto nařízení již neplatí, čehož švédský výrobce využil.

Hlavní aktéři Brexitu: David Davis a Michel Barnier
Chceme mít jasno, říkají Airbus či BMW k brexitu. Vláda: Není, proč se bát