„Plošné zvyšování mezd je rizikové. Ceny materiálů, elektřiny nebo plynu výrazně stouply. Mzdy řešíme vždy na začátku roku, ale přidáváme individuálně v případě, že jsou k tomu důvody. Například vysoká výkonnost, kdy pracovník vyniká nad ostatními, nebo ze sociálních důvodů,“ uvedl předseda představenstva společnosti ATAS Elektromotory Náchod Otto Daněk.

Inflace ale trápí i zaměstnance. Podle posledního průzkumu kariérního portálu Nelisa si o zvýšení platu aspoň o deset procent řekla kvůli zdražování více než polovina z nich. Dalšími argumenty bývají kvalita odvedené práce, rostoucí její množství a zvyšující se zodpovědnost. „Lidem není výše jejich platu lhostejná a se svými zaměstnavateli ji aktivně řeší,“ doplnil výkonný ředitel Nelisy Jan Paulas.

Důchody vzrostou o sedm set korun.
O sedm set vyšší důchod? Vláda chce schválit zářijovou valorizaci penzí

Řada firem dopady zdražování na zaměstnance vnímá a některé i mzdy plošně zvyšují. Například chrudimská společnost Vuch přidává zaměstnancům na mzdách zpravidla jednou ročně a stále se jí daří držet toto zvyšování nad hranicí inflace. Spoluzakladatel společnosti Ondřej Hyrš ale přiznává, že je to stále složitější. „Blíží se doba, kdy plošné navyšování inflaci tak tak pokryje. Je to téma, které ve firmě intenzivně řešíme a hledáme ideální cestu pro všechny strany,“ doplnil Hyrš.

Inflace totiž dosahuje dosud nevídaných výšin. Český statistický úřad ji v meziročním srovnání za duben spočítal na 14,2 procenta. „Bylo to nejvíce za poslední tři desetiletí, kdy v prosinci 1993 meziroční růst cen dosáhl hodnoty 18,2 procenta,“ okomentovala výsledek vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen statistického úřadu Pavla Šedivá.

Méně utrácet, více vydělávat

Pro řadu firem je tudíž obtížné přidávat na mzdách tolik, aby takové zdražování pokryly. „Můžeme si rozdělit jenom ty peníze, které si vyděláme. Samotná inflace jako argument nestačí. Chceme-li víc, musíme najít cesty, jak buď ušetřit, nebo vydělat víc,“ vysvětlila ředitelka čelákovické společnosti Amirro Lucie Hronová. Firma proto zvyšuje mzdy individuálně především podle dosažené kvalifikace jednotlivých zaměstnanců.

Zvyšování mezd se tedy zaměstnavatelé zpravidla nebrání, což je zřejmé i z údajů Českého statistického úřadu. Medián mezd loni vzrostl na 35 169 korun. To je v meziročním srovnání o šest procent více. Inflace je ale mnohem rychlejší.

Jednorázový příspěvek pět tisíc korun má českým rodinám pomoci vyrovnat se s aktuální skokově rostoucí inflací.
Pětitisícový příspěvek osmnáctiletí nedostanou. Stát jej ale přizná i pěstounům

Poněkud překvapivě se proto zaměstnanců zastal šéf Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, když v rozhovoru pro Seznam Zprávy vybídl firmy, aby svým zaměstnancům přidaly. „I já musím uznat, že sociální situace v zemi vyžaduje, aby podnikatelé počítali s trochu možným růstem mezd. Lidé už si říkají o víc peněz. Není to jen válkou na Ukrajině, ale i inflací,“ uvedl.

Průzkum portálu Nelisa ukázal, že pravidelně si o zvýšení mzdy říkají dvě třetiny zaměstnanců aspoň jednou za osmnáct měsíců. Nejčastěji požadují o navýšení do dvaceti procent současné mzdy.

Ne vždy však zaměstnanci chodí za svými šéfy s požadavkem konkrétní částky, což potvrdil šéf společnosti ATAS Daněk. „Ale přidáváme řádově o jeden až dva tisíce korun na průměrnou mzdu třicet tisíc korun,“ dodal.