Součástí kontraktu je i převzetí zákaznického portfolia vítkovické společnosti a expertů na technologie CNG. Innogy rozšířila svou síť na 50 stanic, které jí poskytují největší pokrytí v zemi. Jedničkou na trhu se stala i co do objemu prodaného stlačeného zemního plynu.

Ilustrační foto.
Stane se palivem budoucnosti CNG?

„Akvizice plniček CNGvitall je krokem k naplnění naší strategie být lídrem na trhu CNG. Velmi cenné je pro nás to, že se obě sítě z velké části doplňují. Získáváme lokality, kde jsme doposud neměli zastoupení, například strategické pokrytí dálnice D1 u Devíti křížů,“ uvedl jednatel firmy Innogy Energo Zdeněk Kaplan.

Klíčové pokrytí na Moravě

Společnost zvýšila své pokrytí především na Moravě, kde jej díky stanicím v Mikulově, v Jeseníku, v Kroměříži a ve Zlíně více než zdvojnásobila. „CNG je dnes nejdostupnějším ekologickým palivem a je jasně nejefektivnějším řešením pro nízkoemisní a zelenou dopravu v ČR,“ je přesvědčen Kaplan.

CNG je stlačený zemní plyn využívaný jako levné a ekologické palivo do aut. Nyní je dostupné také v Krnově.
Stát podpoří auta na plyn. Ministři podepsali memorandum o CNG do roku 2025

S nákupem firmy CNGvital získal Innogy také mobilní jednotky na distribuci CNG v oblastech bez připojení k plynovodní síti nebo jako přechodné řešení, které může zákazníkům sloužit do vybudování klasické plnicí stanice. Jedna mobilní plnička je schopna přímo zásobovat zákazníky více než třemi tunami stlačeného zemního plynu.

Vedle akvizice skupina Innogy sama nové stanice na CNG staví. Jen v tomto čtvrtletí plánuje zprovoznit pět nových stanic – v Klatovech, v Českých Budějovicích, Sokolově, v Dubí u Teplic a v Praze.

Audi A5 g-tron
Plynová versus elektrická auta. Kdo má nyní navrch?