Podle prohlášení innogy se obě strany dohodly, že cenu zveřejňovat nebudou, z pohledu innogy ale byla dohodnuta atraktivní cena. Transakce již byla dokončena, vzhledem k současným vztahům mezi oběma stranami ji totiž nemusejí schvalovat antimonopolní úřady. 

Obchod je součástí dohody firem RWE a E.ON o rozdělení innogy, která byla uzavřena v loňském roce. E.ON by v rámci dohody měl získat 76,8 procenta podílu RWE v innogy a převzít oblast energetických sítí. RWE na oplátku získá aktivity E.ON v sektoru obnovitelných zdrojů energie a ponechá si aktivity innogy v témže oboru.

Největší v ČR

Skupina innogy zajišťuje v České republice dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby asi pro 1,7 milionu zákazníků a zaměstnává zde přes 4000 lidí. Její podíl na distribuci plynu v České republice činí zhruba 86 procent.

Innogy v České republice provozuje asi 65 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.