Zájemci o majetek insolventní německé letecké společnosti Air Berlin mají podat svou nabídku do 15. září. V úterý to oznámil mluvčí této firmy v e-mailovém prohlášení. Podle agentury DPA projevily zájem o část majetku zkrachovalých nízkonákladových aerolinek například největší německý letecký dopravce Lufthansa, dále letecké společnosti easyJet a Ryanair, Condor společnosti Thomas Cook nebo německý letecký investor Hans Rudolf Woerhl. 

Konkrétně Lufthansa se podle agentury Reuters uchází o rakouskou divizi firmy. O tu ale projevil zájem i bývalý slavný jezdec Formule 1 Niki Lauda, který ji už jednou vlastnil (pobočka nese jeho jméno Air Berlin’s Niki). Podle DPA Lauda naznačil, že stojí o její opětovné převzetí. 

Lufthansa chce podle zdrojů citovaných agenturou Reuters Air Berlin kvůli tomu, aby mohla lépe konkurovat nízkonákladovému irskému Ryanairu, především na linkách z Německa do Španělska. Podle Reuters by německý národní dopravce nejraději převzal celý Air Berlin, v čemž ho podporuje i německá vláda. Není ale jisté, že se Luftahnse podaří tento plán opravdu realizovat, protože by tak získala téměř monopol na německé vnitrostátní lety.