Online reportáž

"Pokud školy nebo společnosti začnou více využívat videopřenosy, dá se očekávat, že se provoz na internetu zvýší. Dnešní data jsou v porovnání s minulými dny vyšší, a to například i díky populárního pořadu One man show TelevizeSeznam.cz. Nedokážeme tedy úplně přesně určit, jaký vliv měly na internetový provoz přechody na home office nebo e-learning," uvedl ředitel sdružení Adam Golecký.

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkTuzemská internetová jednička Seznam podle mluvčí Anety Kapucianové dramatický nárůst běžného provozu neočekává. "Vidíme každý den zvýšení datového toku v dopoledních hodinách, ale náš předpoklad je, že děti budou spíš hrát hry než brouzdat na internetu. Každopádně aktuální kapacity máme dostatečné, i kdyby došlo k nějakému nečekanému nárůstu provozu," řekla dnes ČTK Kapucianová.

Volání zdarma pro Čechy v Itálii

Mobilní operátor Vodafone nabídl svým zákazníkům, kteří museli zůstat v karanténě v Itálii, bezplatné volání do České republiky a na Slovensko. Zdarma budou i SMS po vyčerpání balíčku a data. V Česku zase klientům UPC TV přidá zdarma televizní kanály, včetně prémiových, aby po dobu zrušené výuky ve školách měly děti a rodiny větší zábavu a pestrost trávení volného času.

Konkurenční T-Mobile se zatím podle mluvčí Martiny Kemrové plně soustředí na zajištění provozu a vytvoření podmínek pro práci z domova pro zaměstnance na pozicích, které to umožňují, a ochranu zdraví těch, co jsou v přímém kontaktu se zákazníky.

Společnost Alza kvůli většímu množství lidí nucených pracovat z domova nově nabízí pronájem PC nebo notebooků a mobilů na čtyři měsíce místo dosavadních 18. Zájemci z řad firem nebo jednotlivců ale zaplatí o dva nájmy navíc.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník