Ještě před třemi lety patřilo teplo v Jablonci k nejdražším v republice, gigajoule vyšel zákazníky na téměř devět set korun. „Měla jsem na sídlišti ve Mšeně byt 3+1 a topila jen ve dvou místnostech. Cena tehdy byla otřesná a tisíce jenom létaly. Ani se nedivím, že si lidé začali stavět vlastní kotelny,“ zavzpomínala jednatřicetiletá Lenka.

Dnes společnost Jablonecká energetická vlastněná městem Jablonec n. N. expanduje do Liberce.

Cena tepla se nyní pro první zákazníky, kterým Jablonecká energetická provozuje plynovou kotelnu v Liberci, pohybuje v hodnotě 430,- korun za gigajoule. Společnost kompletně převzala péči o kotelnu a navíc poskytuje také čtyřiadvacetihodinový on-line monitoring. „Pokud dojde ke komplikaci nebo závadě, systém problém nahlásí a technici situaci bezodkladně vyřeší, aniž by to odběratele omezilo v komfortu,“ vysvětlil ředitel Jablonecké energetické Petr Roubíček.

Zájem o služby Jablonecké energetické vzrostl již v loňském roce. Například v Jablonci se začali o znovupřipojení zajímat zákazníci, kteří se v minulosti od CZT odpojili a investovali do vlastních kotelen, jež jsou nyní na hranici životnosti. Přibylo i nově připojených míst, třeba OD Central nebo Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie. Kromě toho Jablonecká energetická vstupuje na trh se správou a provozem plynových kotelen – nových i dříve vybudovaných.

Revitalizace rozvodů tepla v Jablonci stála více než 200 milionů korun, podobně stálo i převzetí společnosti Jablonecké teplárenské a realitní městem. cena teply v Jablonci se pohybuje v rozmezí 510 až 580 korun na gigajoule.