Pojišťovny se snaží snížit riziko nákazy svých klientů i zaměstnanců, a proto volí elektronický způsob kontaktu. Například Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nově zavedla možnost žádat o příspěvek z fondu prevence prostřednictvím jednoduchého on-line formuláře. Ten klienta provede krok po kroku k úspěšnému odeslání žádosti. Stačí jen čitelně naskenovat požadované doklady (platební doklad, rodný list dítěte nebo potvrzení o provedeném očkování).

Poradna Deníku ke koronaviru
Poradna Deníku: Protiepidemický systém (PES) a uvolnění režimu

Díky on-line formuláři mohou klienti do konce listopadu zažádat o většinu příspěvků z fondu prevence na aktivity, které souvisí s péčí o zdraví a jež nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Nemusí kvůli tomu osobně chodit na poštu nebo na pobočku VZP. Případné dotazy jim zodpoví na e-mailu info@vzp.cz.

Nadále samozřejmě mohou využít i dosavadní způsoby podání žádosti.

Pojišťovna přispívá na pohybové aktivity, vyšetření kožních znamének, prevenci onkologických onemocnění, preventivní vyšetření karcinomu prsu či různá očkování. Až do 31. prosince mohou nastávající maminky čerpat příspěvek na předporodní kurzy a screeningová vyšetření v těhotenství. Stejný termín je stanoven i pro podání žádosti o příspěvek pro novorozence na nákup dětských potřeb v lékárně.

Poradna Deníku ke koronaviru
Poradna Deníku: Kde dostanete bezplatnou právní radu?