„Tento obor je u nás ještě 
v plenkách. Mnozí podnikatelé si myslí, že když v nějaké zaplivané hospodě otevřou minipivovar, budou jim tam lidé stát frontu," uvedl nestor českých minipivovarů sládek Tomáš Mikulica z Pivovarského dvoru Chýně u Prahy, tedy vůbec prvního porevolučního pivovaru u nás.

Rychle se zvyšující počet výrobců ovšem přiměl Českomoravský svaz minipivovarů zavést přesnou standardizaci piv. „Jsou pravidla, která jsou ve výrobě piva jednoznačně daná. Je ale spousta domácích vařičů, kteří takříkajíc přerostli do byznysu, a ti kolikrát nevědí, jak by se co správně mělo dělat," vysvětlil prezident svazu Jan Šuráň.

Také Tomáš Mikulica se domnívá, že by taková standardizace českým výrobcům prospěla, neboť někteří z nich vydávají svá piva za druh, kterým ve skutečnosti nejsou. Na druhou stranu je přesvědčen, že úroveň českých minipivovarů se zvedá. „Těch špičkových je u nás asi 15 až 20, pak je velký střed a asi 20 bych jich rozhodně nedoporučil," doplnil sládek, který loni pro své zákazníky navařil asi 30 druhů piv všech možných stylů.

Podle předsedy Sdružení přátel piva Tomáše Ericha tady sice jasně daná pravidla pro vaření jednotlivých druhů piv scházejí, ale neměla by být brána jako striktní nařízení. „Pokud by to byl nějaký dobrovolný kodex, tak bych byl pro," řekl. Nicméně souhlasí, že některá označení piv jsou matoucí.

Bez pivovaru by tady nebylo nic, pochvaluje si starosta

Praha – „Kvůli rybníku u kostela by k nám asi nikdo nejezdil. Pivovar pro nás znamená hodně. Bez něj by obec byla…" přemítá starosta Chodové Plané Ctirad Hirš.

Mluví o místním pivovaru Chodovar, ve kterém v minulosti sám šest let pracoval jako podsládek. Práci v něm nacházejí i další lidé z Chodové Plané, přičemž Ctirad Hirš odhaduje, že 60 procent ze zhruba 150 zaměstnanců jsou právě místní. V čem však vidí hlavní přínos, je zviditelnění městysu. „Pivovar přitáhl turisty a lázeňské hosty, protože k němu patří i lázně. Ti tady utrácejí peníze, takže z toho mají užitek i ostatní drobní podnikatelé," pochvaluje si starosta.

Chodovar sice patří spíše mezi průmyslové pivovary, ale mnohá česká města a obce se mohou těšit, že by k nim za pivem mohli turisté také jezdit. Česko totiž zažívá boom minipivovarů a mnohé z nich si získávají slušnou pověst. Jen od ledna letošního roku se jejich počet zvýšil asi o 20 a nyní jich lze napočítat asi 150.

Pivo ve 129 obcích

Výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý uvedl, že zatímco v roce 2000 bylo v 59 obcích v Česku dohromady 66 pivovarů, do konce loňského roku se pivo vařilo už ve 129 městech a vesnicích. „Když dnes vidíme, že si obce i jejich představitelé uvědomují proměněný potenciál pivovarů, není to překvapivé, jako spíš logické. Vždyť pivo je vyráběno pro lidi a lidé tvoří pospolitost, která souvisí s fungováním genia loci," řekl Jan Veselý.

Letos se nového minipivovaru dočkaly třeba Mělnické Vtelno, Olomouc, Česká Třebová nebo centrum Prahy, kde začátkem května zahájil provoz pivovar U Tří růží.

Českomoravský svaz minipivovarů předpokládá, že 
boom bude pokračovat a do tří let by se počet minipivovarů mohl zvýšit na 220. To kontrastuje se stavem regionálních průmyslových pivovarů, kterých od roku 1989 zanikly dvě desítky a vznikl pouze jediný, a to v Chotěboři na Havlíčkobrodsku.

Není vše jen o ležáku.