Pivovar Jihlava uvařil 800 hektolitrů zeleného a červeného piva. Čepovat se bude jako dvoubarevný Velikonoční Krasličák ve více než 400 restauracích. Distribuce tohoto speciálního piva začne týden před svátky, řekl dnes novinářům ředitel pivovaru Jaromír Kalina. Výroba speciálních piv v Jihlavě stoupá. Za první tři letošní měsíce jich bylo uvařeno 2700 hektolitrů, zatímco loni za celý rok to bylo kolem 4000 hektolitrů.

Celkový výstav pivovaru za letošní první čtvrtletí podle Kaliny převýšil 30.000 hektolitrů piva. Rychleji stoupá prodej piva v sudech. „Výstav sudového piva je za poslední tři roky víc než trojnásobný,“ doplnil ředitel. Před třemi lety převzala jihlavský pivovar skupina K Brewery. Celkový výstav pivovaru za minulý rok se pohyboval kolem 140.000 hektolitrů.

Akce pro fajnšmekry

Prodej speciálních piv podporují akce pro fajnšmekry. Mezi ně patří i loni na podzim nastartovaný projekt Cesta pivních znalců. Jen v Jihlavě se do něj zapojilo kolem 50 restaurací. Ochutnali už třeba Jihlavský Grand s 18,2 stupni alkoholu. Teď se hosté mohou těšit na velikonoční dvoubarevné pivo.

Velikonoční Krasličák se skládá z červeného desetistupňového piva s ovocnou příchutí. Druhý díl ve sklenici tvoří zelený mok s víc než šestnácti stupni alkoholu. K dosažení dvoubarevného efektu je podle Kaliny nezbytné dodržovat několik zásad. Obě piva musejí být řádně vychlazena, čepují se pozvolna do studené a mokré sklenice.

Podnik, který si o víkendu připomněl 150. výročí slavnostního otevření pivovaru, se chystá lidem připomenout i staletou tradici vaření piva ve městě. Při slavnosti Den Ježka, která se uskuteční 18. června, se pivovarníci pokusí před očima návštěvníků uvařit pivo tak, jak se v Jihlavě vyrábělo ve středověku.

Čtěte také: Ostravský pivovar modernizuje