Výhledy předpokládaných důchodů pro dnešní třicátníky a čtyřicátníky dokonce napovídají, že bez vlastních úspor bude důstojný život ve stáří prakticky nemožný. O svoji budoucnost je proto lepší se postarat už nyní.

Vhodným typem zhodnocování úspor pro klidnější budoucnost mohou být investice do podílových fondů, u kterých platí, že čím dříve se začne, tím lepší je šance na výhodnější zhodnocení a na vyšší cílovou částku. Čím déle investujete, tím menší je totiž dopad kolísání trhů na vaše finance.

Při investování do podílových fondů navíc vkládáte peníze do prověřeného produktu, který sestavuje zkušený portfolio manažer. Řešení se najde i pro ty, kteří mají obavy z přílišného investičního rizika. Nabídka fondů je natolik rozmanitá, že si z nich dokážou vybrat jak draví a riziko milující investoři, tak konzervativnější typy.

Není nutné se bát ani výše investované částky. Například ING Bank nabízí možnost pravidelných investic už od sto korun měsíčně. V současné nabídce lze najít jak základní sadu fondů bez vstupních i výstupních poplatků, vhodnou pro začínající investory, tak rozšířenou atraktivní nabídku top fondů od renomovaných správců s nejnižším (jednoprocentním) vstupním poplatkem na trhu u akciových a podílových fondů. S investováním můžete začít hned.

Petr Žabža, ředitel investičních produktů ING Bank