Ve znamení stodvacátého výročí má třeba vzniknout i nový typ brodského piva. „Mělo by být konzumním, nikoliv speciálem. Na trhu bychom jej chtěli udržet dlouhodobě," prozradil obchodní ředitel pivovaru Tibor Nechala s tím, že na přelom jara a léta zase společnost plánuje prozatím neupřesněný program pro hospodské i konzumenty.

Přestože množství vypitého piva v České republice od začátku ekonomické krize klesá, uherskobrodský pivovar podle jeho obchodního ředitele v poslední pětiletce setrvává stále na přibližně stejných číslech. „Daří se nám jít proti proudu. V letošních tržbách se snad dostaneme minimálně na loňské číslo. Bude to pěkné," zhodnotil Tibor Nechala.

Pivovar nadále prodává většinu svého piva, asi 58 procent, v sudech, což je v protikladu k situaci na trhu, kde dominuje lahvové pivo.

Export je cestou

Co se týče vývozu, za hranice České republiky jde jedenáct procent nápojů vyrobených v uherskobrodském pivovaru. „Export je pro nás cestou. Historicky, ještě před rozdělením republiky, pivovar téměř polovinu produkce vyvážel na Slovensko. Navázat na to bude těžké, nicméně směřujeme k tomu, abychom se na Moravě a Slovensku uchytili ještě více," doplnil Tibor Nechala.

K podpoře prodeje brodského piva možná dopomůže speciální kouřový ležák, který bude firma distribuovat ve druhé polovině prosince. V Brodě jej uvařili už loni, a to v množství 250 hektolitrů. Letošní produkce je dvojnásobná. Jde o silnější dvanáctku, v jejíž chuti lze kromě nakuřovaného sladu nelézt i karamelové nebo kávové tóny.

„Ačkoliv bylo nakuřování sladu v minulosti poměrně běžné, dnes se díky moderním metodám normálně neprovádí. Kouřová piva se vaří jako specialita především v okolí severobavorského města Bamberk," upřesnil sládek uherskobrodského pivovaru Lukančo Trifončovski.

Nový systém chlazení

Od středy se v Uherském Brodě navíc šetří na energiích. V pivovaru totiž zprovoznili nový systém chlazení, který umožní dosáhnout až dvacetiprocentní úspory elektrické energie. Předchozí technologie byla podle zástupce dodavatele na úrovni třicátých až čtyřicátých let minulého století.

Tuzemské pivovary podle odhadu Českého svazu pivovarů a sladoven vyrobily za tři čtvrtletí letošního roku takřka o tři procenta méně piva než ve stejném období loni. Podle pivovarníků pokles spotřeby způsobilo především nepříznivé počasí.

Pivo v České republice alespoň někdy pije 91 procent mužů a 60 procent žen. Stoupá podíl prodaného lahvového piva na úkor toho sudového. „Blížíme se tím situaci, která panuje v západoevropských zemích. Tam byl vždy vyšší podíl piva lahvového. Propad sudového piva už dál ale podle mého názoru nebude pokračovat," okomentoval vývoj pivovarský odborník Antonín Kratochvíle.