„Jenom v Evropské unii ročně způsobí přibližně 33 tisíc úmrtí,“ řekl ředitel Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv Jiří Bureš. Související škody, jež musejí hradit zdravotní systémy, podle něj každý rok přesahují miliardu eur. „Pokud nebudou přijata účinná opatření, předpokládám, že dopady budou růst,“ konstatoval.

Kuřecí maso. Ilustrační foto.
Závadné maso z Polska vyhnalo zákazníky z podniků. Jde nám o pověst, stěžují si

V Česku se přitom za uplynulých deset let podařilo snížit spotřebu antibiotik ve veterinární medicíně o polovinu. Již od roku 2006 je v Evropské unii navíc zakázáno používat antibiotika pro zvyšování hmotnosti zvířat. Chystá se i zákaz preventivního používání antibiotik v chovech. Léčit jimi bude možné jen tak, že při bakteriální nemoci prokázané u jedné slepice bude antibiotiky ošetřeno celé hejno.

Od Američanů nebrat

„Kontroly jsou takové, že by se nemělo stát, že byste jedli maso, v němž by byla antibiotika,“ řekl Deníku europoslanec Pavel Poc (ČSSD), jenž se tématu věnuje v Evropském parlamentu. Připomněl, že právě přítomnost antibiotik v hovězím mase je příčinou vleklého obchodního sporu mezi Evropskou unií a USA. „Jejich maso, při jehož výrobě jsou antibiotika používána masivně, na evropský trh nesmí,“ vysvětlil.

Podle odborníků je právě vzrůstající rezistence lidského organismu k antibiotikům považována za jednu z největších dnešních hrozeb pro lidstvo, jež může zásadním způsobem ovlivnit ekonomický i sociální vývoj společnosti.

Ilustrační foto
Do Česka dorazilo další maso z Polska se salmonelou. Šlo o kuřecí řízky

Podle Potravinářské komory ČR se budou muset chovatelé připravit na další zpřísnění pravidel nakládání s antibiotiky a lepší dokumentování jejich spotřeby. Přinese je očekávaná změna evropské legislativy, které se budou muset výhledově přizpůsobit i čeští výrobci.

„Připravit se dobře a včas na případný tarifní krok je podmínkou pro udržení konkurenceschopnosti a vnímání vysokých standardů potravin v Česku,“ uvedla mluvčí Potravinářské komory Dana Večeřová.

„Naším protivníkem jsou viry a bakterie, tedy velmi jednoduché organismy, které velmi často mutují, mění své vlastnosti, a my jsme vždycky až krok za nimi,“ řekl Deníku zemědělský analytik Petr Havel.

Hovězí maso
Česko ruší mimořádná opatření na polské hovězí. Kontroly však budou trvat