Pro mateřský Leder & Schuh, který byl založen již v roce 1872 ve Štýrském Hradci, je Česká republika druhým nejčastějším terčem expanze hned po jazykově nejbližším Německu. Síť Humanic zde provozuje o deset let déle než na Slovensku. Proto není překvapením, že se novější značku Shoe4You rozhodla otestovat právě zde.

Obchodní značka Shoe4You vznikla v roce 1994 a dosud neopustila německy mluvící země. Nabízí módní zboží ve střední cenové kategorii. Kromě sezónní dámské, pánské a dětské obuvi má v portfoliu také kabelky, tašky a módní doplňky. Snaží se odlišit mimo jiné kreativně uspořádanými výlohami.

„Zákazník se na prodejně rychle zorientuje díky přehlednému uspořádání zboží i jednotlivých kategorií produktů,“ slíbila společnost v tiskové zprávě. V domovském Rakousku je Shoe4You jednou z vedoucích značek na trhu s obuví.

Koncern Leder & Schuh měl už na sklonku devatenáctého století prodejny v celé střední Evropě od Prahy až po Temešvár. Obě světové války však pro společnost znamenaly drtivé ztráty, proto se stáhla do malého Rakouska. Dnes působí kromě Česka také na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Polsku Rumunsku a Bulharsku. Boty už ale sama nevyrábí.