„Akcie Kofoly dnes oslavily svůj první obchodní den na pražské burze jednoprocentním růstem za slušných objemů. Obchodování se nedočkalo žádných technických problémů ze strany burzovního systému, což se u nových emisí občas děje," řekl analytik společnosti Colosseum František Bostl. Hospodaření za rok 2015 vypadá podle něj předběžně velmi pozitivně, což by mohlo ceny akcií posílit.

Start akcií Kofoly na pražské burze je podle analytika skupiny Roklen Lukáše Kovandy vlažný. Upisovací cena 510 korun je blízko spodní hrany zvažovaného pásma 500 až 650 korun a ani dosavadní růst jejich ceny není nijak citelný. „Ocenění Kofoly je ovšem podle našich modelů nad současnou cenovou úrovní, takže střednědobě až dlouhodobě lze čekat mírné zhodnocování," do­dal.

Akcionáři se nakonec rozhodli nabídnout na burze 1,500.000 akcií, což je více, než původně plánovali. Jeden ze stávajících akcionářů Kofoly, firma CED Group ovládaná polskou investiční skupinou Enterprise Investors, se rozhodl prodat 1,225.000 akcií. To je skoro o polovinu více, než zamýšlela před oznámením úpisu.

Většinovým vlastníkem Kofoly je společnost KSM Investment, která patří rodině Samarasů, jež značku Kofola po roce 1990 oživila.