Fond bude mít v první fázi k dispozici desítky až stovky milionů eur. Postupně by mohl přibírat další partnery, kteří se budou na investicích podílet.

KKCG již s Foxconnem provozuje společné datové centrum

Fond ETIP se chystá investovat finanční prostředky do zavedených, ale technologicky inovativních společností ve střední fázi rozvoje firmy. Mělo by jít o středně velké firmy s potenciálem vysokého růstu. V první fázi se na zaměří na Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko a Německo.

"KKCG má investiční know-how a znalost domácího i evropského IT trhu. Věříme, že propojení našich zkušeností s velikostí partnera, jeho vývojových schopností a výrobních kapacit v Evropě a Asii přinese zajímavé výsledky," uvedl ICT ředitel KKCG Martin Chládek, který je za projekt zodpovědný na straně KKCG.

Fond půjde cestou nákupu majoritních podílů

Fond bude nakupovat majoritní podíly ve společnostech zaměřených na chytré technologie, na datová centra, na kybernetickou bezpečnost, internet věcí či na zákaznické platformy. Tyto firmy by díky investicím z fondu měly získat výraznou příležitost pro další růst.

Společnost Foxconn je v České republice zastoupená od 2000 jako regionální základna pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Foxconn je dlouhodobě druhým nejvýznamnějším exportérem z České republiky.

O KKCG Karla Komárka

Investiční skupina KKCG  je mezinárodní investiční skupina s aktivy více než dvě miliardy eur. Zaměstnává víc než 2 500 lidí. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti těžby ropy a zemního plynu, na loterijní průmysl, cestovní ruch a na investice do nových technologií.

Skupina KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, mezi které patří například skupina MND, Sazka Group, Vítkovice nebo cestovní skupina Fischer.

Čtěte také:

KKCG a EMMA založily společnou loterijní firmu Sazka Group
KKCG investuje do začínajících firem až 60 milionů eur
Skupina KKCG koupila zbylé akcie CK Fischer, má v ní 100 procent