Dnes například vyjely do polí kombajny Zemědělského družstva Bulhary. Podle jeho předsedy Antonína Osičky zatím nelze odhadovat výnosy z polí. „Oproti loňsku to ale bude určitě lepší. Počítám, že půjde o standardní průměr," uvedl Osička. Družstvo hospodaří na Břeclavsku na 850 hektarech, patří ke středně velkým firmám. Sklizeň posunuly letní vydatné deště. „U nás napršelo 80 až 90 milimetrů," uvedl Osička.

Na některých místech Břeclavska je sklizeň ozimého ječmene už v plném proudu. Podle ředitele břeclavské agrární komory Ladislava Sečkáře bude následovat v příštím týdnu řepka a za deset až 14 dní pšenice. „Někde na píscích to bude i dříve, záleží na počasí," uvedl Sečkář. Také podle něj bude sklizeň oproti loňsku, které postihlo jih Moravy katastrofálním suchem, normální.

Ozimé ječmeny už na Břeclavsku z polí sklidilo AGRO Měřín. Šéf rostlinné výroby společnosti Jaroslav Jančík, ale hektarový výnos dnes komentovat nechtěl. „Bude to průměrný rok. Na jaře bylo chladno a pršelo. Díky přívalovým dešťům jsme měli polehnutí porostů, což ovlivňuje snížení výnosu," uvedl pouze Jančík.